آیت الله مکارم شیرازی:
بعد از روی کار آمدن دولت، عده‌ای احساس کردند که می‌شود خطوط قرمز را شکست/ حمایت رهبری از ارزش‌ها مایه قوت قلب همه است

متأسفانه امروزه از وسایل و ابزار مدرن، بیش از 90درصد به صورت نادرست استفاده می‌شود و بروز چنین معضلی در جامعه، سنگینی مسئولیت روحانیت و مسئولان فرهنگی را می‌رساند. 

 به گزارش رجانیوز، آیت‌الله مکارم شیرازی، صبح امروز در دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، با تاکید بر لزوم سرعت بخشی به برنامه های فرهنگی، اظهار داشتند: بنا بر روایات وارد شده از ناحیه معصومین(ع)، انسان باید هر ساعت و هر روز نسبت به ساعت و روز گذشته پیشرفت داشته باشد.
 
وی با اشاره به ترویج ابزار و مظاهر فساد و انحراف در جوامع بشری، تصریح کردند: در زمان ما ابزار فساد و انحراف بیش از هر زمان دیگری وجود دارد؛ به گونه‌ای که می‌توان از طریق ماهواره، اینترنت و... مظاهر فساد را در یک خانه جمع کرد.
 
ایشان با اشاره به استفاده نادرست از وسایل و ابزار مدرن در جوامع کنونی، یادآور شدند: متأسفانه امروزه از وسایل و ابزار مدرن، بیش از 90درصد به صورت نادرست استفاده می‌شود و بروز چنین معضلی در جامعه، سنگینی مسئولیت روحانیت و مسئولان فرهنگی را می‌رساند.
 
 آیت‌الله مکارم شیرازی، مقابله با انحرافات و مفاسد را از بایسته‌های مسئولان فرهنگی و روحانیت دانسته و یادآور شدند: ما مأمور به وظیفه‌ایم و خداوند نیز در رسیدن به نتیجه یاری و کمک می‌کند و مقابله با فساد عقیده و اخلاق، از خاموش کردن یک آتش نیز مقدم تر می‌باشد.
 
این مرجع تقلید، استفاده از ابزار مدرن در مقابله با هجمه‌های دشمنان اسلام را ضروری دانسته و و عنوان کرد: امروزه مسئولیت نظام از هر زمانی بیشتر است و باید برای مقابله با هجمه‌های دشمنان اسلام، از ابزارهایی چون ماهواره، رسانه‌، هنر و... استفاده کرد.
 
آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه با اشاره به تلاش برخی افراد در شکستن خطوط قرمز، ابراز داشتند:‌ بعد از روی کار آمدن دولت جدید، بر خلاف نظر آقای روحانی، عده‌ای احساس کردند که می‌شود خطوط قرمز را شکست و آزادی بی‌قید و بند را در جامعه رواج داد؛ این نگرانی کماکان وجود دارد.
 
وی، ایستادگی محکم را بر روی مبانی اسلام را از ضروریات نظام معرفی کرد و افزودند: باید بر روی مبانی اسلام، محکم ایستادگی کرد وگرنه دشمن در مقابل توهم می‌کند که ما موضع انفعالی و تأثیرپذیری به خود گرفته‌ایم.
 
آیت‌الله مکارم شیرازی در پایان وظیفه ائمه جماعات را بسیار خطیر و مهم برشمرد و افزود: ائمه جماعات باید برای تمام اقشار جامعه چه در سطوح عالی و چه افراد معمولی، برنامه داشته باشند.
کد خبر:179695 -