منوی اصلی
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
فرمایشات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان
حمایت از فتنه‏گران؛آخرین دشمنی امریکا در قبال ایران/تصور برخی در دولت قبلی و فعلی این است كه اگر با امریكا مذاكره‌ كنیم، موضوع هسته‎ای حل می‌شود؛ گفتم كه‌خوشبین نیستم؛ نشانه‎های خوشبین نبودن، درحال آشكارشدن‌ است

حسین لواسانی: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار  هزاران نفر از مردم تبریز و شهرهای مختلف استان آذربایجان شرقی ضمن تشكر فراوان از آحاد ملت بزرگ ایران بخاطر نمایش شكوه و عظمت اقتدار ملی، در راهپیمایی ۲۲ بهمن و جشن سی و پنج سالگی انقلاب اسلامی، «استقامت و وحدت» را دو پیام اصلی راهپیمایی امسال دانستند و گفتند: ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن و در پاسخ به گستاخی، زیاده خواهی، بی ادبی و پررویی مقامات امریكایی حضوری متراكم تر و پرشورتر داشت و اعلام كرد، به هیچ وجه تسلیم زورگویی و باج خواهی امریكا نخواهد شد.برای اولین بار در رجانیوز منتشر شد 
تشریح دستاورد گفتمان مقاومت در موضوع هسته‎ای ایران توسط دکتر جلیلی/ ایران چگونه توانست طی 6 سال، تعلیق کامل برنامه هسته ای را به چرخش 19 هزار سانترفیوژ تبدیل کند؟/ آیا جلیلی در مذاکرات بیانیه می خواند؟

حسین لواسانی: دکتر سعید جلیلی نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی، ابتدای بهمن ماه در جریان سفر به استان خوزستان، با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز، به بیان نکات قابل توجهی پیرامون مسائل جاری روز و موضوعات سیاست خارجی پرداخت.

به گزارش رجانیوز در بخش پرسش و پاسخ این نشست، دکتر جلیلی در جواب سوال دانشجویی که از او پرسیده بود، «تفاوت آخرین متن توافق‌شده شما با 1+5 با متن توافق‌شده اخیر با دکتر ظریف در ژنو چیست؟» در توضیحاتی مفصل، به بیان روند مدیریت پرونده هسته‎ای در 6 سال گذشته پرداخت تا بتواند به این پرسش بصورت دقیق پاسخ دهد.

 سخنان دکتر جلیلی که در واقع تشریح روند توافقات و اظهارات طرفین در 6 سال گذشته بود از آنجا می‎تواند قابل توجه و اهمیت باشد که در ماه‎های گذشته با هدف کاهش انتقادات از توافقنامه ژنو، تلاش شد تا روند 6 سال گذشته به گونه متفاوتی در رسانهها بازنمایی شده و اینگونه وانمود شود که در این سال‎ها اساسا کنش خاصی در عرصه دیپلماسی هسته‎ای صورت نگرفته است.

این رفتار رسانه‎ای که  عمدتا با استناد به سخنان علی اکبر ولایتی در مناظره‎های تلویزیونی مبنی بر «قرائت بیانیه در گفتگوها با 1+5 بجای مذاکره» سامان گرفته بود، حجم قابل توجهی از اخبار سیاست خارجی کشور را به خود اختصاص داده است.

دکتر جلیلی سخنان خود به این نکته نیز اشاره و در چند بخش تصریح کرده است که اگر صرفا بیانیه در مذاکرات قرائت می‎شد، دستاوردهای مذکور چگونه قابل حصول بوده است؟

آنچه در ادامه می‎خوانید و می بینید، متن کامل و فیلم این پرسش و پاسخ و توضحیات دکتر جلیلی است که رجانیوز برای اولین بار منتشر می‎کند:

روندی که در گفتگوهای 1+5 دنبال کردیم، این گونه بود. در مناسباتی که بین ایران و آژانس بود، آنها بارها بیان می‌کردند ایران مشکلات جدی دارد. آخرین توافقی که در دوره جناب آقای لاریجانی با آژانس صورت گرفت این بود که قدرت‌ها ادعا می‌کردند بین ایران و آژانس ابهامات، اشکلات و مشکلات زیادی وجود دارد و به ایران بی‌اعتماد هستیم و در سال 82 بر اساس این تحلیل‌ها این ادعا را بر کشور تحمیل کردند و موجب شد حدود دو سال و نیم فعالیت‌هایمان را به حالت تعلیق دربیاوریم.

توافق مهم ایران و آژانس در سال 86

در تابستان 86 گفتیم شما می‌گویید مشکلات و سئوالات زیادی وجود دارند. ما همه اینها را حل می‌کنیم، ولی حق ندارید بر این مبنا حق ما را تضعیف یا تکالیف بیشتری را بر ما تحمیل کنید. می‌گفتند شما این کار را نمی‌کنید، می‌گفتیم شما چه کار دارید؟ مرجع این کار آژانس است و ما با آژانس می‌نشینیم و هر چه مشکل هست حل می‌کنیم، البته اگر سئوالات شما در چهارچوب قوانین آژانس بودند و فراتر از آن نبودند.

این صحبت‌ها منجر به توافقی شد که در سال 86 امضا شد و ما به آژانس گفتیم هر مسئله‌ای را که می‌گویید باقی مانده است بگویید تا حل کنیم. قدرت‌ها می‌گفتند هزاران سئوال مطرح هستند و آژانس کلاً به شش مسئله و سئوال رسید و گفت ما به عنوان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای با ایران شش مسئله بیشتر نداریم. به قول خودشان Outstanding issues. گفتند از نظر ما آنچه که مسئله باقی مانده شش مورد است. گفتیم همه شش تا را برای شما حل می‌کنیم.

این توافق‌نامه امضا و پس از امضای آن مسئولیت آقای لاریجانی عوض شود. قرار شد آن شش مسئله را طی هجده ماه حل کنیم و جمهوری اسلامی ایران توانست با ادله فنی و بحث‌های بسیار دقیق حقوقی در ظرف شش ماه هر شش مسئله را حل کند و آژانس برای هر شش مسئله به ما نامه داد که این مسائل از نظر ما حل شده‌اند و در اسفند سال 86 آقای البرادعی، مدیرکل آژانس در گزارشی نوشت که شش مسئله حل شده‌اند.

صدور قطعنامه 4 روز پس از گزارش مثبت آژانس درباره ایران

می‌خواهم مناسباتی را که بر جهان حاکم هست در اینجا تبیین کنم. اینها ادعا کرده بودند هزاران مسئله وجود دارد و آژانس به این نتیجه رسید که شش مسئله بیشتر نیست و بعد هم تأکید کرد هر شش مسئله حل شده است، در حالی که آژانس دوستان ما که نبودند و به اصطلاح خودشان بیشتر هم با آنها بودند، اما در ده اسفند 86 رسماً نامه داد که این مشکلات حل شده‌اند.

در گزارش مدیرکل هم در اینترنت و هم در سایت آژانس بین‌المللی انرژی می‌توانید ملاحظه کنید. به نظر شما واکنش طبیعی به این گزارش چه باید باشد؟ حداقل آن شش کشور که قدرت‌های مطرح هستند باید بگویند این شش تا که حل شد، برویم بهانه جدیدی را پیدا کنیم.

آقای البرادعی در 10 اسفند این گزارش را داد و در 14 اسفند قطعنامه علیه ما صادر شد که چرا حل کردید؟ بحثم این است که کسی را که خواب است می‌شود بیدار کرد، اما کسی را که خودش را به خواب می‌زند نمی‌شود بیدار کرد. درست چهار روز پس از آن که آژانس وابسته به سازمان ملل می‌گوید مسائل حل شدند، سازمان ملل علیه ایران قطعنامه صادر می‌کند. بعد گفتند باید مذاکرات صورت بگیرد و آقای سولانا به ایران آمد. ما پرسیدیم گفتگو برای چه چیزی باید صورت بگیرد؟ شما گفتید نگران هستید و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم که گفته است جای نگرانی نیست و مسائل حل شده‌اند. شما شش قدرت هستید و جمهوری اسلامی هم یک قدرت است و می‌توانیم بنشینیم در باره نقاط مشترک برای همکاری گفتگو کنیم. ما یک بسته پیشنهادی را ارائه کردیم و گفتیم در باره این موضوعات می‌توانیم صحبت کنیم، اما بخش انرژی هسته‌ای که حل شده است. در مورد خلع سلاح، عدم اشاعه، استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای که دیگر صحبتی نمانده است و طبق گزارش مدیرکل آژانس این موضوعات حل شده‌اند. آنها متقابلاً یک بسته دادند. گفتیم ما یک بسته ارائه داده‌ایم و شما هم یک بسته ارائه داده‌اید. فرهنگ گفتگو و مذاکره اقتضا می‌کند بر اساس مشترکات گفتگو کنیم.

چشم طمع آمریکا به فتنه 88 و هدفمندی یارانه ها

به گزارش رجانیوز، دکتر سعید جلیلی پس از اشاره به تدوین بسته های گفتگو از سوی ایران و 1+5 در سال 87 به بررسی تاثیر انتخابات بر مذاکرات هسته ای پرداخت:

بعد از این که این موضوع شکل گرفت، اینها در سال 88 منتظر نتیجه انتخابات ماندند. در تیرماه 87 بسته پیشنهادی‌مان را دادیم و اینها گفتند حالا باید بررسی کنیم و روند کار متوقف شد. منتظر بودند ببینند انتخابات در امریکا و ایران چه می‌شود.

انتخابات در ایران برای ما ظرفیت بزرگی را ایجاد می‌کرد و جمهوریت نظام را به رخ می‌کشید. بعد از انتخابات می‌توانستیم وارد عرصه دفاع از منافع ملی شویم.

شرایط فتنه که پیش آمد، اینها دو باره به طمع افتادند و فکر کردند به بهانه فتنه می‌توانند فشارهایی را بر ما تحمیل کنند. یک مدت که از فتنه گذشت و دیدند خبری نیست، گفتگوهای دور بعد در مهر 88 شروع شد.

 در آنجا مسئله اورانیوم غنی‌شده 20 درصد مطرح شد. ما گفتیم امروز اورانویم 5/3 درصد را تولید می‌کنیم و به اورانیوم 20 درصد هم نیاز داریم. اگر به ما می‌فروشید که هیچ، وگرنه تولید می‌کنیم.

در آن زمان بحث توسعه اقتصادی مطرح شد و بحث جراحی بزرگی به اسم هدفمندی یارانه‌ها که امیدوار بودند یک بحران اجتماعی عظیمی را درست کند و آنها منتظر نتایج این طرح بودند و لذا مذاکرات را متوقف ساختند. اینها دیدند این طرح با موفقیت پیاده شد و دور سوم مذاکرات را مطرح کردند.

استانبول 1 آغاز تغییر نگاه غرب به ایران در مذاکرات

در دور سوم به این نتیجه رسیدند که روی نقاط مشترک، و نه برای تحمیل نظر یک طرف به طرف دیگر گفتگو صورت بگیرد که شد استانبول 1. در استانبول 1 یکی از بحث‌های ما این بود که چرا گفتگوها همیشه باید در اروپا باشد و چرا همیشه جا را شما تعیین می‌کنید؟

آنها وقتی دیدند مذاکرات به نفعشان نیست، قبل از استانبول 1 مطرح کردند ایران تحت فشار پای گفتگو آمده است.

 ما گفتیم اگر این مذاکرات برای همکاری مشترک است، پس چرا دارید علیه کشور ما اقدامات خصمانه، تحریم‌ها و قطعنامه‌ها را انجام می‌دهید و اول باید تکلیف اینها روشن شود. در محیط خصمانه که نمی‌شود همکاری را دنبال کرد و ادله آوردیم.

این که بعضی‌ها گفته‌اند اینها در آنجا سخنرانی می‌کردند، خلاف واقع است و هر دور گفتگوهای ما پنج شش ساعت طول می‌کشید. تمام ادله حقوقی را آوردیم که چرا می‌گوییم قطعنامه‌ها غیرقانونی هستند. این بر اساس حقوق بین‌الملل خود آنها ادله حقوقی دارد که تحریم‌ها به لحاظ ماهیت و روندی که طی شده است غیرقانونی هستند و مفصلاً این موضوع را توضیح دادیم و ثابت کردیم در قطعنامه صادرشده هیچ‌یک از ادله حقوق بین‌الملل رعایت نشده‌اند.آنها در این باره پاسخی نداشتند.

مغلطه اشتون چگونه دست 5+1 را رو کرد

سعید جلیلی در ادامه افزود: گاهی جلسات تا نیمه شب طول می‌کشید و فردای آن یکمرتبه گفتگوها را قطع می‌کردند و خانم اشتون گفت اگر این مسیر را ادامه بدهید به نتیجه نمی‌رسیم.

ما گفتیم کجای این بحث غلط است؟ ما 20 ساعت است داریم برای شما ادله می‌آوریم و نمی‌پذیرید. ایشان گفت گوشی تلفن‌های ما باز است، هر وقت نظرتان عوض شد به ما اطلاع بدهید و بعد هم گفتگوها را قطع کردند.

سپس در مصاحبه مطبوعاتی گفت ایران برای گفتگوها پیش‌شرط می‌گذارد. من گفتم شما که گفتید ایران تحت فشار تحریم‌ها پای گفتگو آمده است. چطور کسی که تحت فشار پای میز مذاکره آمده است، حالا پیش‌شرط می‌گذارد؟ ایشان گفتگوها را قطع کرد. همان‌هایی که به ما گفتند تلفن‌های ما باز هستند و هر وقت نظرتان عوض شد با ما تماس بگیرید، کمتر از یک ماه بعد خود خانم اشتون نامه نوشت و گفت بیایید گفتگوها را ادامه بدهیم و بعد هم دو نامه دیگر که همه آنها موجودند.

یخ مذاکرات در بغداد آب می شود

این روند طی و منجر به گفتگوهای استانبول 2 شد. در آنجا این بحث را مطرح کردیم که اگر می‌خواهید مسیر گفتگوها ادامه یابد، باید گام‌ها برای همکاری متوازن و متقابل باشند. اینها گفتند می‌رویم و بررسی می‌کنیم و گفتگوهای بعدی در بغداد بود.

در گفتگوهای بغداد شاید چندین دور گفتگو کردیم. دوستان می‌گویند اینها یک بیانیه می‌خواندند و می‌آمدند. خواندن یک بیانیه 20، 25 ساعت طول می‌کشد؟ بعد از بحث‌های مفصلی که شد آنها در بغداد پیشنهادهایی را در سه فاز مطرح کردند.

ما گفتیم به‌خصوص فاز دوم و سوم برخلاف مبانی‌ای است که بحث می‌کنیم. بحثی که حقوق کشور ما را نادیده بگیرد و یا تکالیف اضافی‌ای را برای ما تحمیل کند از نظر ما پذیرفته شده نیست. جمهوری اسلامی ایران هم مثل هر کشور دیگری عضو NPT و دارای حقوق و تکالیفی است. نه حق کمتری را می‌پذیرد و نه تکلیف بیشتری را.

اگر حق بیشتری می‌خواستیم شما بگویید و اگر تکلیفمان را کمتر انجام دادیم همین طور، ولی اگر تکلیف بیشتر یا حقوق کمتری را خواستید بر ما تحمیل کنید، بر اساس چه منطقی باید بپذیریم؟ گفتند می‌رویم و بررسی می‌کنیم.

خلع سلاح 1+5 در مسکو

بعد گفتند شما پیشنهادتان را بیاورید و باید قضیه را جامع حل کنیم. در مسکو یک طرح جامع را بردیم و گفتیم حاضریم در باره این طرح در پنج محور مفصل بحث کنیم و آن پنج محور را مطرح کردیم.

یکی از طرف‌های مذاکره بعداً به ما گفت شما با این کارتان تقریباً جمع ما را خلع سلاح کردید. بحث‌ها را خیلی دقیق و جامع ارائه دادید و روی پاورپوینت گذاشتید و در پنج محور تمام بحث را ارائه کردید. همان زمان این طرح را روی اینترنت هم گذاشتیم. دوستانی می‌گویند می‌رفتیم سخنرانی می‌کردیم و بیانیه می‌دادیم. خوب است مراجعه کنند و ببینند.

ما می‌گفتیم به این حرف‌ها کاملاً اعتقاد داریم و این طرح را قابل دفاع می‌دانیم و همه جامعه جهانی هم می‌توانند مراجعه کنند و ببینند لذا طرح را روی اینترنت گذاشتیم و منتشر کردیم.

تعدیل مواضع غربی ها در آلماتی 1 و 2

باز اینها گفتند می‌رویم و بررسی می‌کنیم. بررسی‌شان هشت ماه طول کشید و منجر شد به آلماتی 1.

در آلماتی 1 طرح ما در مسکو موجب شد از سه فازی که در بغداد مطرح کرده بودند، دو فاز را کم کنند و فقط فاز 1 را آوردند که مربوط به بحث فردو بود و مباحثی در آنجا مطرح می‌شد. در آنجا پرسیدیم شما این بحث را در چه چهارچوبی قرار می‌دهید؟ در آنجا دوستان ما شبانه‌روز کار و این سئوال را مطرح کردند که پیشنهادی که شما می‌گویید در طرح جامعی که در مسکو دادیم، در یک بخش از این پازل قرار می‌گیرد، تکلیف بقیه آن چه می‌شود؟

قرار شد در آلماتی 2 روی این موضوع بحث کنیم. در آلماتی 2 این بحث انجام شد. ما مطرح کردیم اگر می‌گویید همکاری و گام‌های متقابل و متوازن، تمام بحث ما بر سر همین توازن است.

اگر قرار شود گام ما را شما تعریف کنید و گام خودتان را هم خودتان تعریف کنید و بعد بگویید اگر پذیرفته شد، مذاکرات خوب است و اگر پذیرفته نشد، بد است، این که دیگر اسمش مذاکره نیست، این می‌شود دیکته.

 در مذاکره طرفین در چهارچوبی که حقوقشان رعایت شود و حقوق کسی مورد تعرض قرار نگیرد، با هم گفتگو می‌کنند و برای اعتمادسازی مثلاً می‌شود این کارها را کرد.

روز اول گفتگوها چندین ساعت طول کشیدند و آنها هیچ پاسخ منطقی‌ای نداشتند به ما بدهند. فردا آمدند و گفتند ما دچار سوءتفاهم شده‌ایم که باید 100 متر جلو بیاییم و شما فقط پنج متر جلو می‌آیید. این که منطقی نیست. گفتیم این طور نیست. اگر قرار است گام‌ها متوازن باشند، ما پنج متر جلو می‌آییم، شما هم پنج متر جلو بیایید و حقوق ما باید به رسمیت شناخته شود.

 من گفتم اختیارات کاملی دارم و می‌توانیم یک هفته هم شده است بنشینیم و روی جزئیات هم بحث کنیم. سخنرانی نمی‌کردیم و Lecture نمی‌دادیم. نماینده یکی از کشورها به نماینده‌ای که داشت با ما بحث می‌کرد یادداشت داد که بحث را ادامه نده. گفتم ادامه بدهید. خودشان خندیدند. گفتم پس چرا ادامه نمی‌دهید؟

 خانم اشتون گفت پس اجازه بدهید مشورت کنیم. گفتیم مشورت کنید. رفت و برگشت و گفت باید برای مشورت به پایتخت‌هایمان برویم. در مصاحبه مطبوعاتی هم گفت قرار شد مشورت کنیم و من ظرف چند روز اطلاع می‌دهم که این چند روز شد 40 روز و بعد هم منتظر انتخابات 92 شدند و بعد از انتخابات مسیری را که می‌دانید دنبال شد. عرضم این است که آنچه که در آنجا مطرح شد این بود که اگر می‌خواهیم گامی را برداریم باید متوازن، متقابل و در چهارچوب حقوق قانونی ما باشد و هیچ حقی از کشور و ملت ما ضایع نشود.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.             

 
وقتی خیابان آزادی به خود بالید؛
حماسه سیاسی 92 تکمیل شد/ مردم ایران با «مرگ بر آمریکا»، گزینه های روی میز کاخ سفید را به آتش کشیدند

حسین لواسانی: خلق حماسه در روز ۲۲ بهمن برای ملت ایران تجربه جدیدی نیست؛ ملتی که ۳۵ سال است زیر بارش برف و موشک هم به خیابان انقلاب اسلامی و آزادی آمده‌اند و با افتخار، پرچم خوشرنگ ایران را بالا نگه داشته‌اند؛ پرچمی که برای اهتزاز سرافرازانه آن، خون دل‌ها خورده‌ایم. 

ادامه مطلب قراموش نشود...

طنز/ گزینه نظامی کجای میز است!

گروه طنز و کاریکاتور - حسین لواسانی: گفتگویی را که در ادامه می خوانید بخشی از مکالمه وایبری بنیامین نتانیاهو نخست وزیر مخروطی شکل رژیم صهیونیستی با جان کری وزیر فرتوت امور خارجه آمریکاست که توسط بروبچه های هکر ما شنود شده است و البته به دلیل خبردار شدن نتانیاهو از این ماجرا مکالمه ناتمام ماند. اما تا همین قسمت آن هم ارزش خواندن را دارد.

- سلام جان! خوبی؟ می تونم چند لحظه وقتت رو بگیرم؟

- سلام مبِن! اینجا چیکار می کنی؟! جلسه دارم اما خیلی کوتاه ایرادی نداره!

- دیروز برای دویست و سی و چهارمین بار بحث گزینه نظامی علیه ایران رو مطرح کردی. پس کی ایشالا؟

- داریم تلاش خودمون رو می کنیم. به زودی ایشالا!

- یعنی هنوز آمادگیش رو ندارید؟

- چرا انقدر عجله می کنی؟ مگه جیش داری؟ ما آمادگیش رو داریم اما هنوز برامون دشمنی ایران مسجل نشده!

- یعنی چی؟! یعنی ایران از افغانستان و عراق کمتر با شما دشمنی کرده؟! عراق بیچاره که مدتها رفیقمون بود باهاش اون کار رو کردید، افغانستان هم که دست همین اراذل خودمون بود بهش امون ندادید! ایران که کم مونده خشتک ما رو نشونه بره!

- من الان باید برم یه اجلاس جهانی سخنرانی کنم علیه ایران. بذار بعدا راجع بهش حرف می زنیم!

- بابا یه کم جرات داشته باشید جان! نمیدونم شما چرا چند وقته سر حرفاتون زائیدید؟! قبلا تا کسی رو تهدید می کردید بلافاصله بهش حمله می کردید...

- بنیامین جان! زائیدن ما نتیجه (...) روسای قبلی ماست! همین کارها رو کردن که ما الان مجبوریم به تهدید اکتفا کنیم دیگه! ما با این همه بدهی مالی و چندتا سرباز تن لشِ فراری که یه هفته هم نمی تونن از زن و بچه شون دور بمونن که نمی تونیم با ایران کل کل کنیم!

- خب چرا رو هیکل من حساب باز نمیکنی!

- هیکل تو رو برای لشگرکشی به کهکشان های دیگه لازم داریم! خودتو الکی خرج نکن شل مغز!

- حالا شما که فعلا توان و عرضه حمله نظامی رو ندارید تا کی میخواید خودتون رو با این همه تکرار تهدید ضایع کنید؟! حداقل انقدر گوزینه نظامی گوزینه نظامی راه نندازید!

- خب تهدید نکنیم چیکار کنیم؟! تهدید می کنیم بیشتر شاخ میشن! تهدید نکنیم که شاخشون رو فرو هم می کنن!

- جان! این صدای سرفه ی تو بود؟!

- نه! من حالم خوبه!

- مطمئنی؟ کسی پیشته؟!

- نه بابا! باز خیالاتی شدی؟

- خیالات کدومه پیر خرفت! فکر کنم دارن ما رو شنود می کنن! فعلا بای!

- کلاً بای!

جنگ، جنگِ صفر و یکهاست! جنگی که بسیار پیچیده تر از جنگ های توپ و تفنگیست

جنگی که صفرهایش نقش والمرها را بازی میکند و یکهایش نقش آرپی چی ها را !

کار با آر پی چی ها را پدرانمان یاد گرفتند پس ما هم کار با صفر و یک ها را باید یاد بگیریم !

جنگ جنگ صفر و یکهاست

سلام بعد از مدتی غیبت و کم کاری دوباره اومدم از پوستری از مجموعه پوسترهای جنگ نرم که این دومین پوستر مجموعه ی جنگ نرم هست

 توی این مدت چهارتا طرح کارکردم که به علت مشغله های شدید فکری و کاری هیچ کودوم به مرحله ی انتشار نرسید


حسن روحانی که با شعار “اعتدال” و نماد “کلید” در روزهای نه چندان دور انتخابات پا به عرصه سیاست گذاشت حال کلیدش نه تنها بازکننده مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم ایران زمین نیست بلکه سدیست در مقابل پیشرفتهای دانشمندان ایرانی!

این روزها که زائر امام هشتم بودم خبر پلمپ سانتروفیوژ ها کامم را تلخ کرد

دولت تعلیق و پلمپ

این کلید چه کلیدیست که فقط بستن را بلدست!

نکند کلیدساز از اول قفل ساز بوده و ما بی خبر بودیم؟

آرمیتا ، علیرضا شرمنده ایم . . .


tadbir

للحق

طرح نوشت : تا دیروز کارهای احمدی نژاد گداپروری بود و دور از کرامت شهروندی. شیخ حقوق دان آمد که کرامت را به شناسنامه ایرانی بازگرداند. متاسفم که کرامت را باید در صف های طویل، زیر باران و برف و با فشار مضاعف تحویل بگیریم.

تکمله : کلیپ صداقت آمریکایی ۲  را حتما ببینید.

کاملا بی ربط : دستم نقاشی بلد نیست اما دلم برایت پر می کشد!یک علی و بی نهایت عمرو عاص . . .

نسل من امام خمینی(ره) را ندید...

نسل من برای هدف انقلاب در میدانها نجنگید،

نسل من از جانش نگذشت تا جامعه اسلام جان بگیرد...

صدای توپ وخمپاره, بوی عطر شهادت و شهید و را حس نکرد...

اما....

نسل من حضور کسی را حس کرد که مثل امام پدری مهربان بود،

نسل من نجنگید اما اهداف انقلاب را در قلبش حک کرد...

نسل من امروز برای نجات جان اسلام آماده ی جانبازی است...

نسل من عطر شهدای دانشمندی را حس کرد که که با قلم ،با ایستادگی برای

پیشرفت علم وعزت ایران جان فداکردند

تفاوتی ندارد نسل من با نسل قبل،

ما فقط سلاح و جنگی متفاوت داریم

آرمان ها همان هستند و اراده ها همانقدر استوار...


آیت الله مکارم شیرازی:
بعد از روی کار آمدن دولت، عده‌ای احساس کردند که می‌شود خطوط قرمز را شکست/ حمایت رهبری از ارزش‌ها مایه قوت قلب همه است

متأسفانه امروزه از وسایل و ابزار مدرن، بیش از 90درصد به صورت نادرست استفاده می‌شود و بروز چنین معضلی در جامعه، سنگینی مسئولیت روحانیت و مسئولان فرهنگی را می‌رساند. 

 به گزارش رجانیوز، آیت‌الله مکارم شیرازی، صبح امروز در دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، با تاکید بر لزوم سرعت بخشی به برنامه های فرهنگی، اظهار داشتند: بنا بر روایات وارد شده از ناحیه معصومین(ع)، انسان باید هر ساعت و هر روز نسبت به ساعت و روز گذشته پیشرفت داشته باشد.
 
وی با اشاره به ترویج ابزار و مظاهر فساد و انحراف در جوامع بشری، تصریح کردند: در زمان ما ابزار فساد و انحراف بیش از هر زمان دیگری وجود دارد؛ به گونه‌ای که می‌توان از طریق ماهواره، اینترنت و... مظاهر فساد را در یک خانه جمع کرد.
 
ایشان با اشاره به استفاده نادرست از وسایل و ابزار مدرن در جوامع کنونی، یادآور شدند: متأسفانه امروزه از وسایل و ابزار مدرن، بیش از 90درصد به صورت نادرست استفاده می‌شود و بروز چنین معضلی در جامعه، سنگینی مسئولیت روحانیت و مسئولان فرهنگی را می‌رساند.
 
 آیت‌الله مکارم شیرازی، مقابله با انحرافات و مفاسد را از بایسته‌های مسئولان فرهنگی و روحانیت دانسته و یادآور شدند: ما مأمور به وظیفه‌ایم و خداوند نیز در رسیدن به نتیجه یاری و کمک می‌کند و مقابله با فساد عقیده و اخلاق، از خاموش کردن یک آتش نیز مقدم تر می‌باشد.
 
این مرجع تقلید، استفاده از ابزار مدرن در مقابله با هجمه‌های دشمنان اسلام را ضروری دانسته و و عنوان کرد: امروزه مسئولیت نظام از هر زمانی بیشتر است و باید برای مقابله با هجمه‌های دشمنان اسلام، از ابزارهایی چون ماهواره، رسانه‌، هنر و... استفاده کرد.
 
آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه با اشاره به تلاش برخی افراد در شکستن خطوط قرمز، ابراز داشتند:‌ بعد از روی کار آمدن دولت جدید، بر خلاف نظر آقای روحانی، عده‌ای احساس کردند که می‌شود خطوط قرمز را شکست و آزادی بی‌قید و بند را در جامعه رواج داد؛ این نگرانی کماکان وجود دارد.
 
وی، ایستادگی محکم را بر روی مبانی اسلام را از ضروریات نظام معرفی کرد و افزودند: باید بر روی مبانی اسلام، محکم ایستادگی کرد وگرنه دشمن در مقابل توهم می‌کند که ما موضع انفعالی و تأثیرپذیری به خود گرفته‌ایم.
 
آیت‌الله مکارم شیرازی در پایان وظیفه ائمه جماعات را بسیار خطیر و مهم برشمرد و افزود: ائمه جماعات باید برای تمام اقشار جامعه چه در سطوح عالی و چه افراد معمولی، برنامه داشته باشند.
کد خبر:179695 -
طنز/ اقتصاد زنبیلی بجای گداپروری در دولت یازدهم!

حسین لواسانی: همانطور که آگاه و احتمالاً منتظر هستید قرار است به زودی زنبیل کالای دولت یازدهم شامل «1.8کیلوگرم روغن نباتی مایع، 10 کیلوگرم برنج، 4 کیلوگرم گوشت مرغ ، 800 گرم پنیر بسته(uf) و 1.8کیلوگرم تخم مرغ» توزیع شود. در همین زمینه گفتگویی داشتیم با یک چهره آشنای دولت که اگرچه رسماً دستی در این امور ندارند اما غیر رسمی با خیلی از امور آشنا هستند!

 

سلام. از اینکه وقتتان را در اختیار ما قرار دادید ممنونم.

خواهش میکنم. من هم از اینکه با شما آشنا شدم خوشحالم.

 

می‌خواستم در این فرصت اندک درباره سیاست جدید دولت یازدهم درباره توزیع زنبیل کالا بین مردم سوال کنم. دلیل شما برای تغییر یارانه نقدی به زنبیل کالا چیست؟

عرض شود که دلیل زیاد است؛ کدومش رو بگم؟

 

من جسارت نمی‌کنم، بر حسب آشناییتان با دلایل خودتان یکی را انتخاب بفرمایید.

خیلی خب! ببینید زنبیل کالا مزایای بسیار زیادی نسبت به یارانه نقدی دارد. در طرح یارانه نقدی مردم برای دریافت یارانه‌شان کافی بود به دستگاه‌های خودپرداز مراجعه کرده و پولشان را بگیرند. حتی با گسترش بانکداری الکترونیکی خیلی ها حتی بدون مراجعه حضوری اینکار را انجام می‌دادند...

 

خب اینکه خیلی خوب بود!

بله، یعنی نه، یعنی از جهاتی بله و از خیلی جهات نه! ببینید با توزیع زنبیل کالا مردم باید حتماً حضوری بیایند و تحویل بگیرند. باید سوار تاکسی شوند –البته حواسشان باشد که یک وقت به حرفهای راننده تاکسی درباره انرژی هسته‌ای توجه نکنند!- بعد باید بایستند درون صف. خب آنجا که بیکار نمی‌توانند باشند، باید تخمه‌ای چیزی هم بخرند و بخورند. بعد قبلش هم باید یک زنبیل بخرند و بیاورند. می‌بینید تا همینجا چقدر چرخ صنعت و تولید مملکت به حرکت در آمده است؟!

 

بله، من تا حالا از این زاویه نگاه نکرده بودم!

تازه کجاش رو دیدی عمو! اینها تازه اشتغال مستقیم بود. کلی شغل غیر مستقیم هم ایجاد می‌شود. مثلا احتمالاً یک نفر آنجا باید باشد تا اسم مردم را پشت کارتن پاره بنویسد تا در صف بایستند و نوبت‌ها رعایت شود، خیلی‌ها هم جایشان را در صف می‌فروشند. از اینجور شغل‌های غیر مستقیم کلی ایجاد خواهد شد. و همه اینها نشاط و پویایی را به جامعه برخواهد گرداند.

 

پس مردم حسابی می‌روند سر کار؟!

بله. همینطور است!

 

سوال دیگرم این است که آیا به نظر شما اینکار بیشتر شبیه اقتصاد صدقه‌ای نیست؟ چون خیلی‌ها مخصوصاً آنها که شما هم بدجور با آنها آشنا هستید به طرح یارانه نقدی می‌گفتند اقتصاد صدقه‌ای و گدا پروری!

ببینید اینها دو مقوله کاملاً متفاوت است. من چون آشنا هستم خدمتتان عرض می‌کنم وگرنه اگر جرات دارید برید این سوال را از همانها که گفتند گداپروری است بپرسید تا ببینید چطور جوابیتان را می‌دهند!

 

بله. ما هم به همین خاطر آمدیم سراغ شما.

آفرین، سراغ خوب کسی آمدید! عرض کنم که شما اگر در محتوای زنبیل کالایی ما دقت کرده بودید این حرف را نمی‌زدید. بگویید ببینم! شما اگر یک نفر در گدا در خیابان ببیند به او چه می‌دهید؟

پول.

آفرین. حالا بگویید ببینم در صندوق صدقات چی می‌اندازید؟

 

باز هم پول!

آباریکلا! شما تا حالا دیده‌اید کسی به گدا یک بسته هشتصد گرمی پنیر بدهد؟ یا دیده‌اید کسی درون صندوق صدقات 1.8کیلوگرم تخم مرغ بیاندازد؟!

 

نه خدا وکیلی!

همین دیگه... اگر دقت کنید می‌بینید که اصلاً محتوای این زنبیل ما جوری است که نمی‌توان به گدا داد یا درون صندوق صدقات انداخت! یعنی اگر بخواهند هم نمی‌شود. سوراخ صندوق صدقات انقدر تنگ است که نمی‌شود چهار کیلو گوشت مرغ را از آن رد کرد! حالا شاید بشود 1.8کیلوگرم روغن نباتی مایع را یکجوری با سرنگ درون صندوق صدقات ریخت اما انصافاً کار سخت و زمانبری است! حالا فهمیدید چرا این زنبیل کالایی اصلاً هم اقتصاد صدقه‌ای و گداپروری نیست اما یارانه نقدی بود؟ فهمیدید یا نه؟!

 

بله فهمیدم. یعنی در تمام عمرم هیچ چیز را انقدر خوب نفهمیده بودم!

آفرین پسر خوب! حالا بدو برو وایسا تو صف تا زنبیل کالایی تموم نشده!

شیخ مرتضی آقا تهرانی نقل می کند

که در خواب ، مرحوم آیت الله حاج شیخ عبدالکریم

حائری (ره) را دیدم.پرسیدم ؟

آیا شما هم در آن عالم عذاب هم می شوید؟

فرمود :

یک عذاب دارم و آن این حسرت و غصه است

که چرا بیشتر به یاد خدا نبودم. دلم برای

آن لحظاتی می سوزد که به یاد خدا نبودم .

این بزرگ ترین عذاب برای من است


وای بر من ........
به نقل از حرف یار


سخنگوی کمیسیون فرهنگی در گفتگو با رجانیوز:
اخبار نگران‌کننده‌ای از جشنواره‌ی فیلم فجر به گوش می‌رسد/ باید نسبت به حضور فیلم‏های حامی فتنه تجدیدنظر شود

حسین لواسانی:در حالی که ده روز دیگر جشنواره‌ی فیلم فجر آغاز به کار می‌کند، نگرانی‌ها نسبت به حضور چند فیلم حامی فتنه‌ی 88 در این جشنواره همچنان باقی است و موجب موضع‌گیری برخی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شده است.

به گزارش رجانیوز، در تازه‌ترین موضع‌گیری اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، سخنگوی کمیسیون فرهنگی در گفتگو با رجانیوز، بعد از تقدیر از مقاومت دبیر جشنواره نسبت به حضور یک فیلم حامی فتنه در جشنواره، خواستار تجدیدنظر دست‌اندرکاران جشنواره نسبت به حضور دیگر آثار حامی فتنه‌ی 88 در بخش‌های اصلی شد.
 
 
«سید علی طاهری» -سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس- در گفتگو با خبرنگار فرهنگی رجانیوز به عدم تناسب آثار حاضر در جشنواره‌ی فیلم فجر با عنوان این جشنواره اشاره کرد و گفت: «عنوان جشنواره‌ی فجر بالاخره یک تشخصی به این جشنواره می‌دهد. اما متأسفانه معمولاً تناسبی میان فیلم‌های جشنواره با عنوان «فجر» نیست و از این حیث، همیشه انتقاداتی به آن وارد بوده است. حتی گاهی فارغ از فیلم‌ها، شیوه‌ی برگزاری و اتفاقات افتتاحیه و اختتامیه هم دور از ارزش‌هایی است که از جشنواره‌ای مزین به نام فجر انتظار می‌رود.»
 
نماینده‌ی حوزه‌ی انتخابیه‌ی گرگان و آق‌قلا با ابراز نگرانی از روند امسال جشنواره افزود: «امسال هم ظاهراً همین روند ادامه دارد. در واقع به صورت کلی این اشکال از قبل به جشنواره وارد بوده است و الان هم متأسفانه شاهد تداوم همین مشکل هستیم. چنانکه با وجود عدم آغاز جشنواره‌ی فیلم فجر، اخباری که از جوانب مختلف و به ویژه از سوی علاقه‌مندان به نظام و انقلاب نسبت به حضور برخی فیلم‌ها در این جشنواره به کمیسیون فرهنگی می‌رسد، اخبار نگران‌کننده‌ای است.»
 
وی اضافه کرد: «توقع این است که شخص وزیر ارشاد که فرد متدینی است و شخص رئیس سازمان سینمایی که ایشان هم فرد متدین و انقلابی است، نسبت به ارزش‌های انقلاب و نظام در جشنواره‌ی فجر حساسیت لازم را داشته باشند و داوران جشنواره را نیز با همین نگاه انتخاب کنند تا شاهد تلخ‌کامی متدینین و علاقه‌مندان به ارزش‌ها و انقلاب نباشیم.»
 
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: «جشنواره‌ی فیلم فجر در تمام حوزه‌ها –از جمله فیلم و تئاتر و شعر و موسیقی- می‌تواند با تصمیم‌گیری درست وزارت ارشاد، همچون جشنواره‌ی عمار به محل نمایش و ارائه‌ی آثار ارزشی و متناسب با عنوان فجر تبدیل شود.»
 
طاهری در ادامه نسبت به حضور برخی فیلم‌های حامی فتنه در جشنواره‌ی فجر ابراز نگرانی کرد و گفت: «البته باید از دبیر جشنواره‌ی فیلم فجر به دلیل مقاومتی که در برابر ورود یکی از فیلم‌های حامی فتنه به جشنواره داشته است، تقدیر کرد و انتظار می‌رود که همین حساسیت و تدبیر در مورد دیگر فیلم‌هایی که قصد قبح‌زدایی از فتنه‌ی 88 را دارند، وجود داشته باشد. چرا که یکی از داغ‌ترین و حساس‌ترین حوادثی که انقلاب در طول این سال‌ها پشت سر گذاشته، فتنه‌ی 88 بوده است که به حمدالله با ایستادگی جانانه‌ی متدینین در طول هشت ماه، با شکست مواجه شد. از این رو، حساسیت‌ها نسبت به فتنه‌ی 88 باید بیشتر باشد.»
 
سخنگوی کمیسیون فرهنگی در پایان اظهار کرد: «فتنه‌ی 88 قطعاً خط قرمز نظام است و انتظار کمیسیون فرهنگی مجلس این است که در جشنواره‌ی فیلم فجر امسال نسبت به حضور فیلم‌هایی که مشهور به دفاع از فتنه‌ی 88 هستند، تجدید نظر شود.»
 
گفتنی است که پیش از این، «لاله افتخاری» و «حجت الاسلام پژمان‌فر» -از دیگر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس-هم نسبت به حضور فیلم‌های حامی فتنه در جشنواره‌ی فجر امسال ابراز نگرانی کرده  و هشدار داده بودند.

افسران - سرباز کوچکــــِ تو !تعداد صفحات : 2

 | 1 |  2 | 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic