منوی اصلی
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :

امام صادق علیه السلام فرمودند:
عمر، حضرت زهرا را در حالی که به پسرش محسن حامله بود با لگد زد
پس او محسن را سقط کرد
سپس عمر او را سیلی زد
گویا به گوشواره در گوش او می نگرم
آنگاه که بر اثر سیلی عمر شکست...

♥•٠·
(اختصاص مفید، ص 185

پس از شکست روسیه در روز پایانی رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد/
ایران در خاک آمریکا قهرمان جهان شد؛ جشن قهرمانی در دایره طلایی

 گروه ورزش : آزادکاران جمهوری اسلامی ایران با ارائه پیکارهای تماشایی در فینال جام جهانی روسیه را قاطعانه و با حساب 6-2 شکست داد تا جشن قهرمانی حدود 4 هزار ایرانی در سالن مسابقه بر پا شود. این سومین قهرمانی متوالی ایران در جام جهانی بود. اسماعیل‌پور، محمدی، حسین‌خانی، لشگری، یزدانی و قاسمی حریفان خود را شکست دادند و رحیمی و اکبری پیکار را به حریفان واگذار کردند.

در روز پایانی رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد که از شنبه شب در سالن "فوروم" شهر لس‌آنجلس آغاز شده است تیم کشورمان که با 4 پیروزی متوالی مقابل تیم‌های ارمنستان، ترکیه، آمریکا و هند به عنوان تیم نخست گروه اول جواز حضور در فینال را کسب کرده بود با غلبه بر روسیه برای سومین سال پی در پی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

 
در این دیدار که از ساعت 5 بامداد به وقت ایران آغاز شد آزادکاران کشورمان با نتیجه 6 بر 2 و با امتیاز فنی 21 بر 10 از سد حریف خود گذشتند و قهرمان شدند.
 
57 کیلوگرم: حسن رحیمی 3– ویکتور لبدوف 4

این کشتی مبارزه دو کشتی گیر عنوان دار بود که هر دو قهرمانی جهان را در کارنامه دارند. رحیمی در وقت اول با زیر از مچ پا 2-0 برنده شد. لبدوف در وقت دوم تغییر تاکتیک داد و جدا کشتی گرفت تا از دور به پاهای رحیمی برسد. در حالی که لبدوف نیرویش را گذاشته بود تا در 30 ثانیه آخر امتیاز بگیرد، رحیمی حریف را از تشک بیرون برد و 3-0 پیش افتاد. در ادامه لبدوف رحیمی را در 30 ثانیه آخر خاک کرد و در ادامه نیز در 5 ثانیه آخر بار دیگر رحیمی را درخاک نشاند تا 4 بر 3 پیروز این کشتی حساس شود. لبدوف پیش از این یک بار هم رحیمی را در جام جهانی برده بود.

61 کیلوگرم: مسعود اسماعیل پور 12- بوگوموئف 6
 
اسماعیل پور در شروع کشتی دو امتیاز از دست داد اما با کار کردن زیاد، حریف را از نفس انداخت و با امتیازان پیاپی 10-2 پیش افتاد. در ادامه بوگوموئف با یک دست و یک پا 4 امتیاز گرفت اما اسماعیل پور کشتی را کنترل کرد و با خاک پایانی 12 بر 6 برنده شد.
 
65 کیلوگرم: سید احمد محمدی 10 – علی بک گاجی امیف صفر
 
محمدی شروع عالی داشت و با دو بار بیرون بردن حریف و یک سالتو بارانداز 6-0 جلو افتاد. محمدی در ادامه با خاک و بارانداز 10 بر صفر پیروز شد تا جواب اعتماد رسول خادم را که او را در ترکیب قرار داده بود به خوبی بدهد و 4 امتیاز مثبت هم بگیرد.
 
70 کیلوگرم: مصطفی حسین خانی 9 – ختیک تسابولوئف صفر
 
حسین خانی که کشتی های بسیار پخته ای در جام جهانی گرفت این بار هم نمایش عالی داشت. اوبا یک خاک و یک بار روی پل نگه داشتن حریف 4-0 جلو افتاد. کشتی گیر روس در ثانیه های پایانی وقت اول با دست به صورت حسین خانی ضربه زد تا داوران پنجمین امتیاز را به ملی پوش ایران بدهند. حسین خانی در دقیقه پنجم روی زیرگیری حریف به پشتش پرید و در ادامه با بردن دست در مایه کنده کشی 9-0 کشتی را برد. ایران با این پیروزی 3-1 جلو افتاد.
 
74 کیلوگرم: عزت الله اکبری صفر – شامیل کودای ماگومداف 11
 
اکبری در وقت اول نمایش خوبی نداشت و 6 امتیاز روی زیرگیری حریف از دست داد. در ادامه اکبری روی زیرگیری خودش فن خورد و به پل رفت تا 10-0 بازنده شود.اعتراض خادم نیز فایده‌ای نداشت و تنها یک امتیاز دیگر به حساب ماگومداف واریز شد.
 
86 کیلوگرم: احسان لشگری 2 – آنزور اوریشف یک
 
در سه دقیقه اول لشگری به دلیل اخطار کم کاری یک امتیاز از دست داد. اوریشف که در المپیک به لشگری باخته بود، کشتی حریف ایرانی را آنالیز کرده بود و پای چپ را عقب نگه می داشت تا از یک خم گیری های لشگری فرار کند.
 
در سه دقیقه دوم کشتی گیر روس اخطار کم کاری گرفت و کشتی 1-1 شد. در 20 ثانیه به پایان کشتی گیر روس یک اخطار کم کاری دیگر گرفت و لشگری 2-1 پیش افتاد. لشگری با این برد ارزشمند ایران را 4-2 پیش انداخت تا باخت مقابل آمریکا را به خوبی جبران کند.
 
97 کیلوگرم: رضا یزدانی 12 – یوری بلونوفسکی 2
 
یزدانی، دارنده دو مدال طلای جهان کار دشواری نداشت و پس از این که یک بار پایش از تشک بیرون رفت به راحتی بارها به پشت حریف رسید و بارانداز اجرا کرد تا جمع امتیازاتش را در پایان وقت اول به 10 برساند. در سه دقیقه دوم یزدانی یک امتیاز دیگر داد اما در ادامه حریفش را خاک کرد و به امتیاز 12 رسید تا با امتیاز عالی حریفش را شکست دهد. با پیروزی یزدانی کشتی آخر در وزن 125 کیلوگرم تشریفاتی شد.
 
125 کیلوگرم: کمیل قاسمی 3 – آنزور خیزریف صفر
 
قاسمی که همانند دیدار برابر آمریکا در این رقابت نیز پیکاری تشریفاتی را پیش رو داشت در سه دقیقه نخست یک امتیاز گرفت و بیشتر کشتی را اداره می‌کرد تا خیزریف قدبلند امتیاز نگیرد. در ابتدای سه دقیقه دوم قاسمی سرانجام به پاهای حریف روس خود رسید و او را از تشک بیرون انداخت و در ادامه بار دیگر حریف خسته خود را از تشک بیرون برد تا 3 بر صفر پیش بیفتد.

مهمترین جمله رهبر انقلاب در سال ۹۲ انتخاب شد
اگر غلطی از رژیم صهیونیستی سر بزند، جمهوری اسلامی تل‌آویو و حیفا را با خاك یكسان خواهد كرد/ به امریکا خوشبین نیستم

حسین لواسانی: «اگر غلطی از رژیم صهیونیستی سر بزند، جمهوری اسلامی تل‌آویو و حیفا را با خاك یكسان خواهد كرد.» این پاسخ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به تهدیدهای رژیم صهیونیستی به عنوان مهمترین جمله رهبر انقلاب اسلامی در سال ۹۲ از نظر مردم انتخاب شد.

در نظرسنجی‌ئی که از دهم تا بیست‌و‌چهارم اسفندماه توسط پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR با موضوع مهمترین جمله سال رهبر انقلاب از دید کاربران برگزار شد، مردم، جملات گوناگونی را انتخاب کردند. مجموع حدود ۱۴هزار پیامک و ۴هزار و پانصد نظر دریافت شده نشان میدهد سه جمله‌ی پرتکرار زیر در میان پاسخ‌ها، مهمترین جملات رهبر انقلاب از نظر کاربران در سال نود و دو هستند: 

سومین جمله برتر به انتخاب مخاطبان، جمله‌ای از بیانات در مراسم تنفیذ حكم ریاست جمهورى آقای روحانی بود: «درس بزرگى كه ما از فشارهاى اقتصادى دریافت كردیم، این است كه هرچه می‌توانیم، باید به استحكام ساخت داخلى قدرت بپردازیم.»
 
دومین جمله برتر به انتخاب مخاطبان، مسأله‌ی خوش‌بین نبودن رهبر انقلاب به مذاکره با آمریکا در مسئله‌ی هسته‌ای در دیدار مسئولان نظام‌ (۱۳۹۲/۰۴/۳۰) بود: «در مسائل خاص، مذاكره را منع نمیكنم لیكن من خوشبین نیستم؛ چون تجربه‌ى من این را نشان میدهد. آمریكائى‌ها، هم غیرقابل اعتمادند، هم غیر منطقى‌اند، هم در برخوردشان صادق نیستند.»

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/25937/C/13921226_0125937.jpg


و اما مهمترین جمله سال ۹۲ از نظر مردم:
در هفته‌های پایانی سال پیش، سران رژیم صهیونیستی در ادامه تهمت‌های بی‌اساس درباره برنامه هسته‌ای نظامی ایران، بارها جمهوری اسلامی را به حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای تهدید میکردند و دامنه این تهدیدها روز بروز گسترده تر میشد؛ رهبر انقلاب در اولین سخنرانی عمومی سال ۹۲ در مشهد مقدس پاسخ این تهدیدها را اینگونه دادند: «اگر غلطی از آنها [سردمداران رژیم صهیونیستی] سر بزند، جمهوری اسلامی «تل‌آویو» و «حیفا» را با خاك یكسان خواهد كرد.»

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/25902/1.JPG


فاطمیه، فاطمی تر می شویم

ya zahra

للحق

طرح نوشت : به پیشواز نوروز امسال که به عیادت مادرمان خواهیم رفت. پیشاپیش سال نوی همگی شما مبارک.

پانوشت : برنامه “صد سوال از سلفیت” را حتما ببینید و منتشر کنید.

خیریه : هرکس دوست داشت در تهیه جهیزیه یک عروس یتیم کمک کنه بسم الله. اینجا

کاملا بی ربط : به سلامتیه بچه هایی که پولای عیدی شون رو دادن به باباهاشون تا شرمنده مهمونا نشن!
ملت ما ملت معجزه گر عصر است
و من سفارشم به ملت تداوم بخشیدن راه شهیدان و استعانت به درگاه خداوند است
تا این انقلاب را به انقلاب حضرت مهدی (عج) وصل کنند
و در این تلاش پیگیر. . مسلما نصرت خدا شامل حال مومنین است.
بخشی از وصیت نامه شهید حاج محمّد ابراهیم همّت
 
و من سفارشم به ملت تداوم بخشیدن راه شهیدان و استعانت به درگاه خداوند است
تا این انقلاب را به انقلاب حضرت مهدی (عج) وصل کنند
و در این تلاش پیگیر. . مسلما نصرت خدا شامل حال مومنین است.
بخشی از وصیت نامه شهید حاج محمّد ابراهیم همّت

✜₪✜₪✜₪✜₪
وصیت و سفارش امیر المؤمــــنین علــــ♥ــی (ع) به امام حســـ♥ــین(ع):

پسرم!
گنه کار را ناامید مکن.

چه بسا کسى هست که همیشه با گناه است
سرانجامش بخیر پایان یابد.

چه بسا آدم خوبی ست در اول عمرش
سرانجامش به آتش کشیده شود.

پناه می برم بخدا از آن آتش

برگرفته از کتاب الروضه در مبانی اخلاق صص ۲۵۳ الی۲۵۶


 

iranian soldiersمنبع:دوئل

للحق

طرح نوشت : متاسفم برای خودم و بیشتر همفکرای خودم! برای کسانی که برای هر موضوع سیاسی سریع رگ گردن کلفت می کنن و توی موضوعات انسانی و اجتماعی، مثل ربایش پنج سرباز مظلوم ایرانی، کک شون هم گزیده نمیشه. این طرح رو تقدیم می کنم به بچه هایی که در فیس بوک کمپین راه انداختند برای آزادی این پنج سرباز. سهم شما هم انتشار این طرح و این طور طرح ها در فضای مجازی.

کاملا بی ربط : مسخره است! در کودکی از تکلیف می ترسیدیم و حالا از بلاتکلیفی


raza farajidanaمنبع:دوئل

للحق

طرح نوشت : پوستر بالا اقتباسی از پوسترفیلم ادوارد دست قیچی هست. با عزل هایی که توسط رضا فرجی دانا در وزارت علوم صورت گرفته، هیچ تصور دیگه ای جز پوستر بالا توی ذهنم نگنجید. فکر کنم ایشان رکورددار تغییر در کل دولت ها هستند.

پانوشت : منتظر مجموعه برنامه “۱۰۰ سوال از وهابیت ” که توسط دکتر عصام العماد (عالم وهابی شیعه شده) مطرح شده، از نصرTV باشید. بسیار برنامه ی مفید و چالشی خواهد بود انشاالله.

کاملا بی ربط : امشب چیزی برای ترکاندن ندارم، به جز بغض!


اظهارات ضدایرانی نخست‌وزیر جدید ایتالیا...

"متیو رنتزی" نخست‌وزیر ایتالیا که روز شنبه بعنوان چهارمین نخست‌وزیر ایتالیا در ظرف چهار سال انتخاب شد، ضمن حمایت از اسرائیل مدعی شد: ایران یکی از تهدیدهای اصلی خاورمیانه است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت: وی طی اظهاراتی مدعی شد: ایران یکی از منابع مشکل‌ساز برای خاورمیانه است.
 
رنتزی در حین اظهارات سال ۲۰۱۲ خود گفت: مشکل اصلی منطقه ایران است، اگر ما این مشکل را رفع نکنیم، نمی‌توانیم نزاع اسرائیل و فلسطین را رفع کنیم.
 
وی در عین حال، ضمن ابراز تردید درباره تلاش فلسطین برای عضویت در سازمان ملل از تصمیم ایتالیا برای دنبال کردن دیگر کشورهای اروپایی در حمایت از این اقدام فلسطین انتقاد کرد.
 
رنتزی این اظهارات را در حین جنگ هشت روزه غزه ۲۰۱۲ بیان کرد و گفت: اسرائیل کشوری است که توسط آنهایی محاصره شده است که خواستار تخریب آن هستند و در وهله اول ایران قرار دارد. 
 
چپگرایان ایتالیا باید یاد بگیرند که بگویند اسرائیل حق دارد بدون هرگونه تهدیدی به حیات خود ادامه دهد زیرا اغلب اوقات چپگرایان رویکرد ضداسرائیلی غیرقابل تحملی دارند.
 
بر اساس این گزارش، رویکرد رنتزی موجب شد که در بین جامعه کوچک یهودیان ایتالیا مورد حمایت قرار گیرد و در حالیکه رهبران این جامعه رسماً او را مورد تأیید قرار ندادند اما یهودیان به نفع او کمپین برگزار کردند و از شبکه‌های اجتماعی و زنجیره «پیامک» برای ترغیب دوستان و خویشاوندانشان به منظور رأی‌ دادن به نفع او در انتخابات مقدماتی دموکراتیک استفاده کردند.
 
با اینحال عقاید رنتزی موجب برانگیخته شدن انتقاداتی از او شده بود و وبلا‌گ‌های چپگرا روزانه او را متهم می‌کردند که از سوی اسرائیل و آمریکا تغذیه می‌شود و بودجه دریافت می‌کند.

در حاشیه ارتقاء چراغ خاموش سطح روابط ایران و انگلیس؛
حضور سفیر انگلیس در ایران؛ نیازمند اجازه مجلس/ چه کسانی از ارتقا روابط با انگلیس سود می‏‏‌برند؟

حسین لواسانی: در حالی که  روابط ایران و انگلیس پس از فتنه سال 88 و مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال 90 به سطح دفتر حافظ منافع کاهش یافته بود، از پنجشنبه هفته گذشته روابط این دو کشور به کاردار غیر مقیم ارتقا پیدا کرد.

به گزارش رجانیوز، وزارت امور خارجه انگلیس در صفحه توئیتر خود اعلام کرده است که از روز پنجشنبه ۲۰ فوریه رابطه دیپلماتیک غیرمستقیم با ایران را متوقف کرده و از این به بعد روابط خود با ایران را طور مستقیم و از طریق آجی شارما کاردار غیر مقیم خود برقرار خواهد کرد.

مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه ایران هم اعلام کرد روابط تهران و لندن از امروز بدون حضور "حافظ منافع" از سر گرفته می‌شود.

به این ترتیب فعالیت دفاتر حفاظت منافع متوقف شده و کارداران غیر مقیم، محمد حسن حبیب الله زاده و آجی شارما این وظایف را انجام خواهند داد. به گفته آقای تخت روانچی از روز پنجشنبه پرچم‌های ایران و انگلیس در سفارت‌خانه‌های این دو کشور برافراشته شده است.

ششم آذر ماه 1390 بود که مجلس طرحی دو فوریتی را با 179 رأی به تصویب رساند که وزارت امور خارجه را موظف می‌کرد در چارچوب "حفظ منافع ملی و دفاع از حقوق ملت بزرگ ایران" ظرف دو هفته، روابط سیاسی را با دولت انگلیس به سطح کاردار تنزل داده و روابط اقتصادی و بازرگانی را نیز به حداقل ممکن برساند، طراحان این طرح علت تصویب این طرح را تحریم بانک مرکزی ایران توسط دولت انگلیس، نقش دستگاه امنیتی این کشور در ترور دانشمندان هسته ای ایران و «نقش مخرب» این کشور درحوادث پس از انتخابات سال 88 ذکر کردند.

 در مقدمه این طرح که به امضای 20 نفر از نمایندگان رسیده، آمده است که "دولت انگلیس با تصمیم خصمانه اخیر خود یک بار دیگر سیاست کینه توزانه خود را در قبال ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران نشان داد، جدای از کارنامه سیاه دولت انگلیس در قبال ملت ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی که مملو از خیانت و جنایت است عملکرد این کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی ادامه همان سیاست است که نمونه آن حمایت همه جانبه از گروهک‌های تروریستی است، داشتن روابط عادی با این کشور به هیچ وجه قابل قبول منطق بر منافع جمهوری اسلامی ایران نیست".

دو روز پس از تصویب طرح کاهش روابط با انگلیس تعدادی از دانشجویان تجمع اعتراضی را مقابل سفارت انگلیس در ایران برگزار کردند. دانشجویان در اقدامی که بعدها مورد انتقاد رهبر معظم انقلاب قرار گرفت حصار امنیتی نیروهای پلیس را کنار زده و وارد حیاط سفارت انگلیس شدند.

وزارت امور خارجه انگلیس در اولین واکنش به این اقدام اعلام کرد همه دیپلمات‌های خود را از ایران خارج کرده و به دیپلمات‌های ایرانی نیز 48 ساعت مهلت داده تا خاک لندن را ترک کنند؛ اقدامی که دستگاه دیپلماسی کشورمان آن را "انفعالی و شتاب‌ زده" دانست.

به این ترتیب اقدامات روابط ایران و انگلیس در نازل‌ترین سطح قرار گرفت  و سفارت سوئد به عنوان حافظ منافع انگلیس در تهران و سفارت عمان نیز به عنوان حافظ منافع جمهوری اسلامی در لندن فعالیت خود را آغاز کردند.

اما پس از انتخابات سال جاری و با سفر دکتر روحانی به نیویورک و شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل و گفتگوی مستقیم "محمد جواد ظریف" با "هیگ" وزیرخارجه انگلیس، برخی کارشناسان و مقامات از احتمال بازگشایی سفارت و آغاز دوباره روابط دو کشور در آینده نزدیک خبر دادند.

 بر همین اساس اواخر مهر ماه سال جاری خبری مبنی بر توافق ایران و انگلیس برای برقراری روابط دیپلماتیک و بازگشایی مجدد سفارتخانه‌ها از طریق "انتخاب کاردار غیر مقیم" پس از دو سال قطع رابطه رسمی بین تهران - لندن منتشر شد.

 این خبر ابتدا از سوی انگلیسی‌ها منتشر شد که "ویلیام هیگ" علیرغم تأکیدش بر بازگذاشتن کانال‌های ارتباطی با ایران گفته بود، "ما باید صداقت دولت ایران را کاملاً بسنجیم".

 در ادامه این فرآیند ایران "محمدحسن حبیب‌الله‌زاده" و انگلستان "آجی شارما" (Ajay Sharma) را به عنوان  کاردار غیر مقیم معرفی کردند. در نهایت ایران و انگلیس در تاریخ 16 مهرماه توافق کردند ارتباط‌شان را به سطح کاردار غیرمقیم ارتقاء دهند و از تاریخ اول اسفند ااین موضوع اجرایی شد.

البته اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کردند که هر گونه ارتقا روابط بالاتر از سطح کاردار باید به تصویب مجلس برسد.

محمدحسن آصفری؛ عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در این باره گفت: در مصوبه مجلس شورای اسلامی در دوره هشتم مبنی بر سطح کاهش روابط میان جمهوری اسلامی ایران و انگلیس، سطح روابط با دولت انگلیس، "کاردار" تعیین شد اما این دولت بریتانیا بود که روابط میان دو کشور را به صورت یک‌طرفه قطع کرد بنابراین تعیین کاردار مقیم و ثابت در آینده نزدیک که مسئولان وزارت خارجه آن را اعلام کردند بر اساس مصوبه مجلس است.

آصفری ادامه داد: دولت برای تعیین کاردار، دفتر حافظ منافع و پیگیری امورات می‌تواند مستقل عمل کند اما برای ارتقای سطح روابط در سطح سفیر باید لایحه‌ای به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند .

بر اساس گزارش های منتشر شده توسط نهادهای امنیتی و نمانیدگان مجلس انگلیس از جمله کشورهایی است که از در پوشش فعالیت های دیپلماتیک و فعالیت های مربوط به سفارت، اقدامات جاسوسی و امنیتی انجام میدهد.

نقش سفارت انگلیس در فتنه سال 88 و نقش سازمان جاسوسی این کشور در ترور دانشمندان هسته ای به اعرتفا جان ساورز، از جمله دلایلی است که در تایید این ادعا مطرح می شود.

از سوی دیگر تعداد قابل توجهی از دانشجویان ایرانی و یا فرزندان برخی از مسئولان برای ادامه تحصیل در انگلیس زندگی می کنند.

محمد مهدی شهریاری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس هشتم در همین زمینه در گفتگویی خبر داده بود در سال 89 حدود 400 نفر از فرزندان مسئولان کشور در انگلیس تحصیل می کنند. مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی نیز پس از مطرح شدن اتهاماتی درباره نقش وی در پرونده های اقتصادی و فتنه 88 از ایران خارج شد و به انگلیس رفته بود.

کاهش روابط دیپلماتیک ایران و انگلیس  سبب شده بود از یک سو تا انگییس پایگاه امنیتی خود در ایران از دست بدهد و از سوی دیگر مشکلاتی نیز برای ایرانیان مقیم انگلیس به وجود بیاید.

اما سئوالی که باید مسئولان وزارت امور خارجه به آن پاسخ گویند بر اساس کدام تغییر رفتار دولت انگلیس حاضر به پذیرش ارتقا سطح روابط با این کشور شدند؟

مقامات ارشد وزارت امور خارجه که با توجیه محرمانه بودن مسائل دیپلماتیک حاضر به انتشار عمومی مسائل این حوزه نیستند آیا بیان علت ارتقا سطح روابط با انگلیس را نیز جز مسائل محرمانه می دانند؟

آیا دستگاه دیپلماسی ایران همانند وزارت امور خارجه انگلیس که برای ارتقا سطح روابط با مجلس عوام مشورت کرده است با مجلس شورای اسلامی مشورتی داشته است ؟

و سئوال اساسی آنکه چرا همانند موضوع هسته ای مقامات وزارت امور خارجه برای ارتقا روابط با انگلیس چراغ خاموش و بدون اطلاع نهادهای نظارتی پیش می روند، این در حالی است که عامل اصلی مصوبه مجلس برای کاهش سطح روابط با انگلیس، یعنی تحریم بانک مرکزی ایران از سوی این کشور، همچنان پابرجا بوده و تغییری در رویه دولت خبیث انگلیس صورت نگرفته است.

israelمنبع:دوئل

للحق

طرح نوشت : حتما یادتان هست که آقا اخیرا در مورد فلسطین چه گفت: قدس، کلید رمزآلود درهای فرج است! و باز هم در صحبت های اخیر هم آقا و هم سیدحسن نصرالله در صحبت های دیشب به همین نکته اشاره کردند که دشمن اصلی اسرائیل است و خیلی از اتفاقات ، از جمله  سوریه، برای پرت کردن حواس مسلمانان از مساله فلسطین است. کاش این کلید رمزآلود درهای فرج را جدی بگیریم.

پانوشت : شبکه نصر به لطف دعای مادر سادات، به پنج زبان ارتقاء پیدا کرد. پیج فرانسوی و ترکی زبان، رسما در نصرTV آغاز به کار کرد.

کاملا بی ربط : محبوب من! از تو می خواهم نه مثل مختار بعد از واقعه، نه مثل حر در میان واقعه، که مثل عباس در تمام واقعه، یار و یاور و شهید راه کسی باشم که به انتظارش ایستاده ام.
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو