منوی اصلی
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
عدل یا اعتدال؟

*حسین لواسانی

مقدمه: با توجه به اینکه دولت تدبیر و امید چه در ایام تبلیغات انتخاباتی و چه در ایام پس از آن و پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، همواره خود را به عنوان مدّعی " اعتدال طلبی" معرفی کرده است . لذا به جاست که واژه ی "اعتدال" و همچنین ریشه ی آن، یعنی واژه "عدل"از منظر دین مورد تحلیل و واکاوی قرار گیرد. چرا که با روشن شدن جایگاه چنین مفاهیمی، صحت یا عدم صحت کاربرد چنین واژگانی در محاورات و ادبیات سیاسی فِعلی نیز مشخص می شود.

ادامه ی مطلب فراموش نشود!

آن مرد اقتدار اسلام را به رخ امریکا کشید

برخی معتقدند طرح مسائلی که رژیم صهیونیستی را عصبانی می‌کند درست نیست و یکی از اشکالاتی که به سیاست خارجی دولت نهم ودهم و بویژه آقای احمدی نژاد وارد می کنند این است که چرا مسئله هولوکاست را مطرح کرد؟ این موضوع رژیم صهیونیستی را تحریک کرد تا به حجم فعالیت های خصمانه خود علیه جمهوری اسلامی بیفزاید و لابی های خود را ، هم در 1+5 و هم در شورای امنیت سازمان ملل و نیز آژانس بین المللی انرژی اتمی فعال کند .در دلسوزی این جماعت شکی ندارم اما دردرایت و هوشمندی و شجاعت آنها تردید وجود دارد . باید دید چرا رژیم صهیونیستی از انکار یا تردید درهولوکاست وحشت دارد؟

 

اگر در کشتار 6 میلیون یهودی در جریان جنگ جهانی دوم تردیدی نیست چرا در ژوئیه 1990 قانونی در فرانسه به تصویب می رسد که هرگونه تردید درباره هولوکاست جرم تلقی می‌شود ؟! و بعد این قانون را علاوه بر فرانسه بر کل اروپا تسری دادند.اگر صهیونیستها درتعداد کشته های یهودی در جنگ جهانی دوم قدری تخفیف می دادند و آن را 6 میلیون اعلام نمی کردند ، مجبور به تصویب چنین قانونی نمی شدند.بالاخره در جهان مترقی و متمدن امروز واژه‌هایی درعلم تاریخ پیدا می‌شود از جمله " حقیقت یابی" ، " تحقیق و بررسی"، " مطالعات موردی" و... آنها نمی دانند با این واژگان چه کنند.لذا وقتی کار به رسوایی می کشد مجبورند دانشمندان و نام آورانی چون پروفسور روژه گارودی ، پروفسور روبرفورسیون و پروفسور کریستوفرسون را به دلیل تحقیق در چند و چون هولوکاست به زندان بیفکنند.
آن وقت که پروفسور کریستوفرسون درکتاب " دروغ آشویتس" ادعای هولوکاست را زیر سئوال می برد احمدی نژاد و دیپلماتهای دولت هم اصلا به این مفاهیم فکر نمی کردند.اسلام و قرآن به موضوع هولوکاست حساس است ، آن را انکارنمی کند.هولوکاست چیزی نیست که بشود آن را پنهان کرد و از نگاه تاریخ و مورخان ، آن را پوشاند . خداوند ، آن را در سوره بروج افشاء کرده است و متاسفانه نام صهیونیستها به عنوان عامل اصلی کشتار ثبت شده است .قرآن زنده زنده سوزاندن مسیحیها را به جرم اینکه دین یهود را برنمی تافتند افشاگری می کند و این باعت ننگ صهیونیستهاست .حال بر گردیم به اصل هولوکاست ؛ به فرض ، اگر نه درتعداد ، نه در زمان و نه درمکان هولوکاست تردید نکنیم ، باید گفت این حادثه بر اساس روایت کنندگان آن در آلمان یا در اروپا رخ داده است . هیچ یهودی در هیچ یک از قاره های جهان جز اروپا کشته نشده .
 
چرا اروپایی ها برای جبران این فاجعه و جبران مظلومیت کشتار یهودیان در یک کشور اروپایی مثلا در خود آلمان یکی دو ایالت رادر اختیار آنها قرار ندادند تا از سراسر جهان آنجا بیایند و دولتی را مثل همین دولتی که در سرزمینهای اشغالی بر پا کرده اند ، سامان دهند .سئوالی که رئیس جمهور سابق کشورمان درمورد هولوکاست کرده بود و هم غرب و هم رژیم صهیونیستی را عصبانی کرد ، این بود:" اگر هولوکاست واقعیت دارد دولت آلمان نازی عامل آن بوده است، چرا باید مردم فلسطین تاوان جنایت نازی ها را بپردازند ، چرا یکی دو استان از آلمان   و اتریش به صهیونیستها واگذار نشد تا آنها در آنجا زندگی کنند ، اگر هم واقعیت نداشته چرا صهیونیستها با استناد به یک داستان جعلی ، مظلوم نمایی کرده و خود را طلبکار همه دنیامی دانند ؟" این سئوال در صغری و کبری خود طوری طراحی شده است که راه گریزی برای غرب و صهیونیستها باقی نمی گذارد. تاکنون هم به آن پاسخ نداده اند و چون پاسخی ندارند ، شروع کرده اند به قیل و قال و جیغ و داد دیپلماتیک !
 
اخیرا آقای ظریف در شبکه اجتماعی توئیتر سال  نوی یهودیان را تبریک گفته است .
دختر رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا خانم نانسی پلوسی از ایشان تشکر کرده است و گفته " سال نو با پایان دادن به انکار هولوکاست از سوی ایران شیرین تر می شود ." آقای ظریف هم در پاسخ گفته است " ایران هرگز هولوکاست را انکار نکرده است . مردی که هولوکاست را انکار می کرد رفته است !"به نظر می رسد این پاسخ خیلی دیپلماتیک نیست . پیش فرض چنین پاسخی آن است که نباید صهیونیستها را عصبانی کرد!صهیونیستها اکنون از بیداری اسلامی به اندازه کافی عصبانی هستند  و در حال حاضر با کمک تکفیریها در سوریه دست اندرکار خلق هولوکاست جدیدی هستند.آنجا افراد را به اسم تکفیریها زنده زنده می سوزانند،سر کشیش مسیحی را زنده زنده در برابر دوربین ها می برند.7 میلیون سوری را آواره کرده اند و یک جنگ کثیف تروریستی را به ملت سوریه تحمیل کرده اند . آنها در این جنگ کم آورده اند و می خواهند ازناوگان آمریکا درمدیترانه و خلیج فارس ، کشور سوریه را با بمب و موشک شخم بزنند.
 
آقای ظریف باید مواظب حرف زدن خودش باشد . اولا تردید در هولوکاست مربوط به آن مرد نیست ، مربوط به دانشمندان بزرگ اروپایی است .ثانیا آن مرد 8 سال رئیس جمهور مملکت و رئیس دیپلماسی کشور بود و شما هم در دولت او یک دیپلمات بودید ، لذا باید از او با احترام یاد کنید .ثالثا : نام او پشت رهبران صهیونیست را به لرزه در آورد آن هنگام که در لبنان صفوف فشرده مردم لبنان به استقبال او رفته و او رفت در مرز لبنان و رژیم صهیونیستی ، به نمایندگی از ملت ایران و مسلمانان جهان اقتدار ایران و جهان اسلام را به رخ رژیم صهیونیستی کشید و از مردم آن سامان به دلیل جنگ پیروز 33 روزه تجلیل کرد.رابعا : قرار نیست وزیرخارجه اگر گله ای از سیاست خارجی دولت قبل دارد آن را با خانم کریستی پلوسی دختر نانسی پلوسی  رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا در شبکه اجتماعی توئیتر در میان بگذارد.او باید مراعات عزت ، حکمت و مصلحت جمهوری اسلامی را بنماید  و از همه مهمتر حافظ اقتدار ملی ایرانیان در برابر مشتی تبهکار صهیونیست باشد.

گشایش اقتصادی یا گزارش اقتصادی؟

حسین لواسانی

از ویژگی‌های شاخص یک مسلمان، وفای به عهد و اداء امانت است تا آنجا که امام سجاد علیه‌السلام می‌فرمایند: «مسلمان در دو چیز خیانت نمی‌کند حتی در مقابل کافر؛ یکی اداء امانت و دیگری وفای به عهد». با این مقدمه اگر رای مردم را امانت بدانیم- که به یقین هست و از بزرگترین امانتها هم هست- و اگر تبلیغات انتخاباتی را نوعی تعهد و قرار با مردم بدانیم، پای‌بندی به آن امانت و این عهد، به یقین تکلیف خدشه‌ناپذیر دولتمردان و علامت صداقت و سلامت آنان است. چرا که رای مردم بر اساس آن عهدها و قول‌ها شکل گرفته و دولتی تشکیل شده است.

از جمله مهمترین مطالبات عمومی در انتخابات اخیر، گشایش در امور اقتصادی بود.امری که مورد تاکید ویژه رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفت و در راس تکالیف و ماموریت‌های دولت یازدهم قلمداد شد. همین امر سبب شد که بخش مهم تبلیغات انتخاباتی نامزدها- و به ویژه رئیس‌جمهور محترم- به ترسیم مشکلات اقتصادی و ارائه راهکارهای مربوطه اختصاص یابد. هنوز مردم «کلید تدبیر» جناب روحانی را فراموش نکرده‌اند که با آن وعده گشایش در امور را داد. یکی از مهمترین وعده‌های رئیس‌جمهور محترم وعده «گشایش صد روزه» در امور اقتصادی مردم بود و قرار شد افزون بر برنامه‌های بلندمدت و ریشه‌ای دولت محترم، در صد روز نخست کاری دولت، گشایشی محسوس و ملموس در امور معیشتی مردم حاصل شود. این وعده و وعده‌های مشابه پس از آنکه به پیروزی 7/50 درصدی در انتخابات منجر شد، در ایام اخذ رای اعتماد وزرا از کابینه هم ادامه یافت. دغدغه‌‌های مهم مردم و نمایندگانشان در عرصه اقتصاد به صراحت از وزرای مربوطه پرسیده شد و همه این دغدغه‌ها با پاسخ‌های امیدوارکننده‌ای مواجه شد. دغدغه‌های مهمی چون استمرار طرح‌ عظیم مسکن مهر، استمرار یارانه‌های نقدی، عدم افزایش قیمت کالاهای اساسی و خدمات دولتی و حتی کاهش قیمت‌ها از جمله این دغدغه‌ها بود. پاسخ‌های مثبت وزرای پیشنهادی به طور طبیعی اعتماد چشمگیر نمایندگان محترم را بدنبال داشت و صد البته مسئولیت مضاعف وزرای منتخب را. اما به فاصله کوتاهی، نخست از سوی اشخاص و رسانه‌های همسو با دولت و سپس از سوی برخی مسئولین دولتی بنای ناسازگاری و بازگشت از وعده‌های داده شده آغاز شد!

خلف وعده‌ای که در تضاد کامل و آشکار با وعده‌های چند روز قبل وزرا به نمایندگان مردم بود. مسکن مهر که قرار بود برای خانه‌دار شدن محرومان و بی‌خانه‌ها راه علاجی باشد و قول و وعده‌های اکید و موکد درباره آن به مردم و نمایندگانشان داده شده بود، به یکباره به عنوان عامل اصلی تورم معرفی شد! و وزیر مسکن و شهرسازی صراحتا اعلام کرد که مردم یا مسکن مهر را بخواهند یا مهار تورم را! هر چند که کمیسیون مربوطه در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که مستندات ارائه شده برای این ادعا، فاقد ارزش اثباتی بوده است اما این روند متوقف نشد و هر روز حرف و حدیث‌ تازه‌ای درباره مسکن‌مهر مطرح شد به گونه‌ای که سر جمع آن‌ها را باید باقی ماندن اسم این طرح و تعطیل عملی آن دانست! و برای پشتیبانی رسانه‌ای و هموار کردن جاده این خلف وعده در رسانه‌ای همسو با دولت نوشتند: « اساسا چه ضرورتی دارد که همه مردم صاحب‌خانه باشند! در بسیاری از کشورهای پیشرفته مردم دنبال صاحبخانه شدن نیستند و این فرهنگ غلطی است که در ایران رایج است!»

قرار بود قیمت کالاهای اساسی و خدمات دولتی رشد نکند اما به تازگی در اظهارنظر شگفت‌انگیزی قیمت برق در سراسر جهان 5 تا 7 برابر ایران عنوان شده است! و با گلایه از این فاصله زمزمه افزایش قیمت برق آغاز شده است.
 
بحث افزایش مجدد قیمت بنزین در سخنان برخی مسئولان و نمایندگان شنیده می‌شود! یکی از نمایندگان مجلس تاکید کرده که: «افزایش قیمت بنزین ضروری است و مردم توان پرداخت قیمت بیش از این را دارند(!) و البته افزایش قیمت بنزین هیچ تاثیری در افزایش قیمت‌ها در جامعه نداشته و صرفا تاثیر اندک روانی دارد»! سخنانی که نشان‌دهنده فاصله عمیق گوینده با وضع آحاد جامعه و عدم درک مشکلات روزمره مردم و حتی تاثیر آشکار افزایش قیمت بنزین بر همه کالاها و خدمات است.
 
قول داده‌ بودند طرح هدفمندی و پرداخت یارانه نقدی به همان شکل سابق ادامه پیدا کند اما از یک‌ سو دائما دم از کمبود بودجه‌ برای ادامه پرداخت یارانه‌ها سخن می‌گویند و از دیگر سو مکررا تاکید می‌شود که پرداخت یارانه‌ها تا پایان سال ادامه خواهد داشت! یعنی سال بعد سیاستی دیگر در پیش خواهد بود! آیا این به معنی اعتبار قول مسئولان فقط برای چند ماه است؟! چند ماهی که اتفاقا در آن انتخابات برگزار شد؟!
 
هفته قبل هم رئیس‌جمهور محترم از ارائه گزارشی در صدمین روز تشکیل دولت به مردم سخن گفت که ظاهرا این «گزارش» به جای آن «گشایش» در امور اقتصادی نشست!
 
اکنون جای این پرسش از مقامات محترم دولتی است که اگر قبل از انتخاب و یا قبل از رای اعتماد همین حرفها را درباره مسکن مهر، یارانه‌ها، بودجه و... مطرح می‌کردید آیا اقبال مردم و رای اعتماد نمایندگان را به دست می‌آوردید؟! یقینا و بنا به توصیه رهبر معظم انقلاب، مردم انتظار گشایش فوری در امور را ندارند و با صبر و مدارا، دولت را در حل مشکلات همراهی می‌کنند اما از دولت هم انتظار ندارند که در همین اول راه در وعده‌هایی که به مردم داده و روی آن تاکید ورزیده است، تغییر ایجاد کند.ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic