تبلیغات
seyedgharib - مطالب آذر 1392
منوی اصلی
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :

agha

حرفی برای گفتن نیست
این شعر تمامش حرفه

****
گیسو به هم بریز            و جهانی ز هم بپاش
معشوق بودن است           و «بریز و بپاش»ها


                               
برای مشاهده کیفیت بالاتر کلیک کنید

برای مشاهده کیفیت بالاتر کلیک کنید

یا اباعبد الله الحسین (علیه السلام)

حاجــــــــت گـــــرفته بودم خـــود بی خبر از آن

از بس که حاجــــت دلـــــمان بی صــــــدا دهیدرطول همیشه تاریخ، نبرد حق و باطل، قرار روزگار بوده است. و اگر هر روز عاشورا و هر زمان کربلاست، هنوز هم باطلان، هرجا که رمقی در جبه حق بیابند، آن را کمر می شکنند.

ضعیف الجسم را، بمب بر سرش می ریزند.
و ضعیف النفس را، به لقمه های چرب و نرم، زبان اخته می کنند.

و هنوزهم، برای بلندقامتان، اسلحه ای جز نامردی ندارند، وعده ی امان می دهند و آب بر کودکانش می بندند.

و البت که در وعده ی آن ها وفایی نیست.
(لینک فایل قابل چاپ)
کلیه حقوق این اثر متعلق به خانه طراحان انقلاب اسلامی است.

شاد كن جان من كه غمگین است

رحم كن بر دلم كه مسكین است

روز اول كـــه دیدمـــت گفتــم

آن‌كه روزم سیه كند، این است

نكشد كَس كمان دل با زور

عشق شاه همه سلاطین است

روز اول كـــه دیدمـــت گفتــم

آن‌كه روزم سیه كند، این است

بی‌رخت دین من همه كفر است

بارخت كفر من همه دین است

روز اول كـــه دیدمـــت گفتــم

آن‌كه روزم سیه كند، این است

گه‌گهی یاد كن به دشنامم

سخن تلخ از تو شیرین است

روز اول كـــه دیدمـــت گفتــم

آن‌كه روزم سیه كند، این است

دعانوشت: خدا حفظ كنه حاج محمود كریمی رو برامون ...


مادرم فاطمه است

این حرف خود زهراست

تا خون تو رگای ماست

كی گفته علی تنهاست

لشكرِ تبر به دستا

افتادن به جون ریشه

هر چقدر می‌زنن، انگار

عقده‌شون خالی نمی‌شه

مادرم فاطمه است

داده اینو به یادم

تا زنده‌ام آمادم

آماده جهادم

مادرم فاطمه است

این حرف خود زهراست

تا خون تو رگای ماست

كی گفته علی تنهاست

مادرم فاطمه است

پای دین و ولایت

مردن یعنی سعادت

عشقم شده شهادتگردن‌کشی و خشونت، جزو ذات ایالات متحده است

حسین لواسانی: ضیاءالدین سردار، نویسنده و منتقد فرهنگی است که در حوزه های مختلفی چون «آینده پژوهی»، «نقد ادبی»، «روابط فرهنگی»، «نظریه انتقادی» و «مطالعات اسلامی» قلم می زند و در این حوزه ها دارای بیش از 45 کتاب تالیف شده از جمله آینده تمدن اسلامی (1979)، انتقام آتن (1988)، پست مدرنیسم و دیگری (1998)، شرق شناسی (1999)، از الف تا ی زندگی پست مدرن (2002) و... است. 

او متولد 1951 و دارای سوابقی چون عضویت در «کمیسیون حقوق بشر و برابری» و نگارش در نشریات متعددی چون «Nature »، « New Scientist »، « New Statesman » و برنامه سازی در شبکه های مختلف تلویزیونی انگلستان از جمله BBC  و شبکه 4 تلویزیون دولتی این کشور است و به این واسطه چهره نسبتا شناخته شده ای در سطح بین المللی به شمار می رود.

یکی از پرفروش ترین کتاب های وی در سطح بین المللی، «چرا مردم از آمریکا متنفرند» نام دارد که با همکاری مریل دیویس در سال 2002 به چاپ رسید. این کتاب مشتمل بر 7 فصل و دربرگیرنده برخی از علل فرهنگی، اقتصادی، نظامی و سیاسی نفرت مردم جهان از دولت ایالات متحده آمریکاست که توسط انتشارات امیرکبیر به چاپ رسیده است.
 
کمیته صیانت از منافع ایران در سلسله گزارش های زیر گوشه ای از دیدگاه های وی پیرامون ماهیت استعماری آمریکا را به صورت چکیده و خلاصه شده در اختیار خوانندگان محترم قرار می دهد.
 
این خلاصه، نمایی کلی از خشونت ذاتی ایالات متحده آمریکا را نشان می دهد:
 
 
تصویر «خشونت فردی و جمعی» به مثابه راه مشروع حفظ تمدن غرب
 
در تاریخ امریکا، اسطوره و واقعیت، خشونت فردی و جمعی، دولت را خلق کردند. عدم توانایی در فراهم نمودن عدالت و امنیت و ابزار موثر قانون بودن، دولت را به راهی می برد که به منابع خشونت گروهی و فردی جهت اطمینان از صیانت نفس مردم، مشروعیت می بخشد، بدین روش، ایشان می توانند دولت – ملت را به عنوان شکلی از واقعیت جامه عمل بپوشانند. سرنوشت آشکار ماموریت امریکا با خشونت نیست، بلکه دیدگاهی مبتنی بر ضرورت ذاتی، اجتناب ناپذیر و پایدار خشونت برای حفظ تمدن است. غرب اسطوره ای را می گستراند که در آن شر، لجوج است و تنها می باید ریشه کن شود، چنین عدالتی، نهایتا، با ریختن خون اقامه می شود و آزادی در راستای واکنش مسلحانه، مستقر می گردد. بنابراین خشونت، مسیر امن و مشروعیت بخش پایان تضاد است. 
 
اگر متوسل شدن به خشونت بخش اصلی و ضروری باطن امریکا محسوب شود، پس شدت تجسم خشونت در قالب یک فرایند ارتباطی امری ضروری می نماید. لوئیس لایهام ویراستار مجله هارپر اظهار می کند که در تابستان سال 1965 مک نامارا وزیر دفاع دولت امریکا از بمباران هوایی شهر سایگون در ویتنام که نهایتا منجر به کشته شدن بیش از دو میلیون نفر انسان شد، به عنوان ابزاری برای ارتباط و تعامل دفاع کرد. بدین معنا بمب ها به عنوان ابزاری استعاری برای تفهیم پیروزی غیر قابل اجتناب امریکا بر ویتنام شمالی محسوب می شد که ویتنامی ها باید آن را درک می کردند و البته درک معنا و مفهوم اصلی آن بمب هایی که هواپیمای امریکایی روی اهداف نظامی و غیر نظامی ریختند به مراتب مهمتر از درک توان تاکتیکی امریکا است. آری این فرض نه چندان منحصر به فرد محصول و دستاورد جامعه ای است که می خواهد خودش را در قالب و چارچوب خشونت بیان کند. آنچه واقعیت داشت آن تصاویری از جنگ بود که بر پرده های نمایش ظاهر می شد و آنچه که واقعیت نداشت وجود درد، رنج و عذاب، مرگ و تحریف بود. 
 
آمریکا نه تنها ملتی است که در آن، خشونت تصادفی، یک واقعه جاری و روزمره است بلکه احتمال کشته شدن به وسیله یک سارق مسلح تنها به خاطر چند دلار یا یک ساعت مچی یک ترس جاری برای تمامی شهروندان است و این که توسط فردی از خودرو، پیاده و مورد حمله و دستبرد قرار گیرد. همچنین امریکا کشوری است که در آن نوجوانان خشمگین و ناراضی با خود تفنگشان را به مدرسه برده و دیگران را به قتل می رسانند، و نیز امریکا مکانی است که کشتار جمعی در آن برای انسان های افسرده، ناراضی و برآشفته امری عادی و پیش افتاده محسوب می شود. خشونت ذاتا به عنوان جزء جدایی ناپذیر از فضای سیاسی امریکا تبدیل شده است. زمانی که امریکا ملتی متکثر و متشکل از دو فرهنگ لیبرال و محافظه کار شد، برقراری ارتباط از طریق مباحثه سیاسی عملا غیر ممکن شد زیرا اختلافات در یک فضای محدود جمهوری خواهی و دمکراتیک اتفاق می افتد و بر این اساس امریکا کشوری می شود که سیاست بمباران خوشه ای از آن استحصال می شود. همچنین بسیاری از افرادی که شدیدا از حق حیات جنین های متولد نشده دفاع می کنند می توانند به بمباران و تخریب کلینیکی که عمل سقط جنین در آن صورت می گرفت یا به قتل پزشکی که عمل سقط جنین را انجام می دهد، حکم دهند. برای لایهام این شاخصی است که ابعاد واقعی مسئله  و مشکل جاری امریکا را به تصویر می کشد. منافع همگانی مشترک به معنای تقسیم جهان بر اساس تفکر ما و کناره گیری از دیگران به شکلی وسیع و گسترده است. ما نیازی به دیدن و صحبت کردن با کسی که با ما موافق و همگام نیست نداریم و هر کس که به ما نزدیک است می توان آن را خطرناک و هرکسی که از ما دور است آن را خوشبخت و خوب بنامیم. اگر امریکا کشوری است که امکان بحث، گفتگو، مذاکره، توافق یا کشمکش و سروکله زدن بر سر مسائل مختلف با مردم آن وجود ندارد پس چگونه می تواند این امید وجود داشته باشد که آنان بتوانند گوش شنوا و ذهنی باز را برای مردم  دنیا فراهم آورند. این مسئله بسیاری از مردم اروپا در باره امریکاییان است. این عاملی است که بسیاری از مردم اروپا خصوصا کسانی را که تفکرات و گرایش های چپ دارند به استفاده از الفاظ تند و زننده در باره امریکاییان وادار می کند. 
 
گردن کلفتی آمریکا در برابر سایر ملت ها
 
رفتار ایالات متحده در برابر دیگر ملت ها مانند یک نوجوان گردن کلفت است که بیش از حد رشد کرده و دائماً در برابر پذیرش این محدودیت ها ابراز خشم و انزجار می کند و درک نمی کند که رفتارش ممکن است چه عواقبی برای زندگی دیگران داشته باشد. اگر سیاست های اقتصادی یک کشور را قبول نداشته باشد با استفاده از WTO و IMF آن را خرد می کند. اگر این کارش نتیجه نداد، دست به اعمال تحریم می زند یا به راحتی اقداماتی را به منظور براندازی رهبرانشان مانند (ایران، شیلی، گوآتمالا) ترتیب می دهد. کشورهای اقتدارگرایی که رهبران ستمگر و بی رحمی دارند که حقوق بشر را نقض می کنند، در صورتی که سیاست های اقتصادی درستی در پیش بگیرند دوست و متحد نامیده خواهندشد (عربستان، فلیپین، السالوادور). مشکل آن است که رفتار ایالات متحده و پافشاری بر آزادی برای تحقق منویاتش، تنها به این ختم نمی شود که محدودیت های جدی بر آزادی دیگران برای انتخاب شیوه زندگی مورد نظرشان اعمال کند، واقع مطلب آن است که از اساس حیاتشان را در معرض تهدید قرار می دهد. در واقع، جای تعجب نیست که ایالات متحده در برابر جهان غیراروپایی یعنی فقیرترین، ضعیف ترین و بدبخت ترین ها اعلام جنگ کند.
 
خودسری دولت در جنگ افروزی
 
بسیج برای جنگ علیه عراق، ایالات متحده را به دو بخش تقسیم کرد و بزرگترین تظاهرات های ضدجنگ جهان را رقم زد و با همه اینها، آمریکا تصمیم خود را برای شروع جنگ تغییر نداد و اعلام کرد اگر لازم باشد به تنهایی اقدام خواهد کرد. این کشور به نصایح کشورهای هم پیمان خود گوش نداد در حالی که حکومت های این کشورها صادقانه خواست ملت های خود را بیان می کردند.
 
خواست آمریکا مبنی بر دنبال کردن جنگ، سوالات بی شماری را درباره چگونگی رابطه این کشور با دیگر کشورها به دنبال داشت. به نظر می رسید که افغانستان از دست طالبان خارج شده باشد اما هیچ آمار رسمی ای درباره تعداد کشته شدگان و زخمی های غیرنظامی برای رسیدن به این هدف امنیتی وجود نداشت. مردم افغانستان شاهد تداوم آشوب هایی شدند که قبل از طالبان وجود داشت. پس از آنها نیز دوره حاکمیت دموکراسی تحت سرپرستی ابرقدرت فرا نرسید بلکه صرفا فرماندهان نظامی بر کشور حاکم شدند. به جز کابل، بیشتر مناطق کشور همچنان فاقد امنیت لازم برای هرگونه تلاش معنادار برای بازسازی هستند و مشکلات زیادی برای کمک رسانی به مناطق روستایی وجود دارد.
 
در عراق پایان جنگ به سرعت اعلام شد اما تا زمان انتشار این کتاب، عراق هنوز رنگ صلح و امنیت را به خود ندیده است و در خلا قدرتی که ایجاد شده، آشوب و بی نظمی همچنان وجود دارد.  به نظر می رسد که برنامه های آمریکا برای بازسازی عراق بیشتر برای تامین منافع اقتصادی و استراتژیک آمریکا طراحی شده تا اینکه برای تامین حق عراقی ها در تعیین سرنوشت خود نوشته شده باشد. قراردادهای پیمانکاری که بدون برگزاری مناقصه با شرکت های بزرگ آمریکایی بسته شد –بسیاری از این شرکت ها پیوندهای بسیار نزدیکی با دولت بوش دارند- نشان داد که آمریکا نقش تعیین کننده ای در خصوصی سازی اقتصاد عراق دارد. 
 
 

اختلاف زمانی ایران و آمریكا در شروع توافق ژنو

حسین لواسانی : با اقدام آمریكا در اضافه كردن تعدادی از شركت‌ها و افراد به تحریم های هسته ای ایران ، موجی از سوالات درباره توافقنامه ژنو در كل جهان به وجود آمده است . در ایران از مسئولان دولتی پرسیده می شود ، اگر قرار بود تحریم ها علیه شركت ها و افراد دخیل در برنامه های نفتی و اقتصادی ایران به بهانه كمك كردن این افراد به برنامه هسته ای كشورمان ادامه داشته باشد ،‌چه نیازی به توافقنامه ژنو بود و چرا باید به زعم عده ای در دولت جشن پیروزی برای این توافقنامه می گرفتیم ؟ ‌در خارج از ایران نیز رسانه های غربی در برابر این سوال مخاطبان خود قرار گرفته اند كه اصولا از چه زمانی قرار است توافقنامه ژنو اجرایی شده و نتیجه آن كه رفع برخی تحریم ها و كمك 7 میلیارد دلاری به اقتصادی ایران از طریق آزاد سازی سرمایه های بلوكه شده ایرانی در كشورهای اروپایی بوده است ،‌از چه زمانی مشاهده می شود ؟ بر اساس منابعی كه رسانه های غربی داشته اند ،‌قرار بوده راهها برای اجرایی شدن این توافقنامه در جلسه كارشناسان دو طرف در وین بررسی شود . با این حال اجرایی شدن برخی تحریمهای جدید علیه شركت ها و موسسه های ایرانی و یا مرتبط با ایران باعث شد كه كارشناسان ایرانی جلسه خود در وین را در اعتراض به این مسئله ترك كنند و برای بررسی گامهای بعدی در این زمینه به تهران باز گردند. 

بر اساس گزارش ای بی سی نیوز ، ایالات متحده به همراه 5 كشور دیگر عضو گروه 1+5 تلاش كردند با دستیابی به این توافق اولیه راه برای اجرایی شدن تصمیمات بعدی و توافقهای بعدی را در 6 ماه آینده باز كنند . با این حال عقربه دقیقه شمار توافقنامه هنوز به كار نیافتاده و هنوز این توافقنامه اجرایی نشده كه تحریم های بعدی به سمت ایران سرازیر شده است . این رسانه همچنین عنوان كرده است كه تلاش خبرنگارش برای پرسیدن پاسخ این سوال از كاخ سفید هنوز بی نتیجه مانده است . بر اساس این گزارش این توافقنامه در تاریخ 24 نوامبر در ژنو نهایی شد و هر دو طرف قبول كردند كه به تعهدات خود در این توافقنامه عمل كنند . به طور مثال ایران قبول كرد كه اجازه دهد بازدیدهای بازرسان سازمان انرژی اتمی در ایران بازرسی قوی تری بر تاسیساتش داشته باشند و بتوانند نقشه جامعتری از این تاسیسات را تهیه كنند اما با وجود اینكه تعدادی از بازرسان این سازمان طی هفته گذشته به ایران سفر كرده و بازرسی های خود را انجام دادند ،‌هنوز مشخص نیست كه قرار است هر چند وقت یكبار این بازرسی ها صورت گرفته و در مقابل آمریكا و متحدان اروپایی اش قرار است در این خصوص چه اقدامات متقابلی را انجام دهند . 
به گزارش ای بی سی نیوز، وزارت امور خارجه آمریكا قبول نكرده به این سوال پاسخ دهد كه چه زمانی مذاكرات كارشناسان نتیجه می دهد و چه زمانی فرصت 6 ماهه ایران و آمریكا و اروپا برای اجرای متن این توافقنامه آغاز می شود . به گفته وزارت امور خارجه  در فاصله زمانی كه این گفت و گوهای اولیه برای اجرایی شدن این توافقامه انجام می شود ،‌ایران باید به بازرسی های گسترده تر تن داده و آمریكا و متحدانش نیز باید تصویب تحریم های جدید را كنار بگذارند . 
 
چرا آمریكا توافق ژنو را زیر پا گذاشت ؟ 
 
رسانه های آمریكایی با این حال بعد از اجرایی شدن تحریم های جدید توسط وزارت خزانه داری و دولت اوباما راهكارهای تازه ای برای توجیه این مسئله پیدا كردند و فشار كنگره بر اوباما را دلیل اصلی این تصمیم دولت ایالات متحده دانستند . نشریه نشنال ژورنال در تحلیل خود راجع به خبر اضافه شدن تحریم های ایران ، نوشت : توافق ایران و آمریكا كه در تاریخ 24 نوامبر ایجاد شد ،‌توافقی شكننده است . دولت اوباما نگران است كه تحریم های جدید كه قرار است كنگره اعمال كند ، مذاكرات هسته ای حساس با ایران را تحت تاثیر قرار دهد اما برای جلوگیری از اقدام اعضای كنگره برای تصویب تحریم های جدید علیه ایران ،‌می خواهد ثابت كند كه می تواند فشار اقتصادی را همچنان بر تهران حفظ كند . به همین دلیل تحریم های اعلام شده در روز پنجشنبه گامی قوی برای دولت اوباما در مواجهه با كنگره و نمایندگان سنا بود و باعث شد آنها بپذیرند كه آمریكا همچنان به دنبال ادامه فشارها بر ایران است . 
 
به گزارش نشریه نشنال ژورنال ، اینكه ایران بعد از اجرایی شدن تحریم های جدید میز مذاكرات را ترك كرده نشان می دهد كه ایرانیان در مورد اینكه اگر تحریم های جدید تصویب شود، دیگر به توافق ژنو پایبند نمی مانند ،‌بلوف نزده و جدی هستند. 
 
 این نشریه در ادامه آورده است: اینكه گفته می شود توافق ژنو شكننده است ،‌مسئله ای جدی است و گرچه با این سری از تحریمهای جدید، اوباما توانسته از دست انتقادهای اعضای كنگره در امان بماند، به نظر نمی رسد اگر تحریم دیگری در كار باشد ،‌ایران هم به توافقات خود پایبند باقی بماند . 
 
نشریه دیلی استار اما مسئله مهم دیگری را بیان كرد و آنهم زیر سوال رفتن مسئله تحریم ها از طرف متحدان آمریكا و باقی كشورهای گفت و گو كننده هسته ای با ایران است . این نشریه بیان كرده است ، با اجرایی شدن تحریم های جدید علیه ایران اولین كشوری كه به این مسئله واكنش نشان داد روسیه بود. 
 
در این گزارش بیان شده است سخنگوی وزارت خارجه روسه ،‌ماریا زاخاروفا روز جمعه بیان كرد كه این اقدام دولت اوباما «بر خلاف روح قطعنامه ژنو» است . این در شرایطی است كه روسیه تا به حال از 4 قطعنامه علیه برنامه هسته ای ایران دفاع كرده و خود نیز برخی از تحریم های سازمان ملل علیه ایران را اجرا می كند اما بارها اعلام كرده است كه تحریم های یك جانبه آمریكا علیه ایران را به رسمیت نمی شناسد . بیانیه روسیه نشان می دهد كه ایران و هم پیمانانش زمان اجرای توافق ژنو را از هم اینك محاسبه كرده اند یعنی زمانی كه بازرسان سازمان انرژی اتمی به ایران رفته اند ،‌اجرای این توافقنامه نیز آغاز شده و باید حسن نیت و تعهد دو طرف همزمان نشان داده می شد.
 
اقدام روسیه و چین در اعتراض به این مسئله و واكنش ایران با ترك كردن جلسه مذاكرات در وین نشان داد این توافقنامه شكننده تر از چیزی است كه تا به حال تصور می شد و سند اشكار این ادعا نیز صحبتهای مقام های رسمی دولت اوباما است كه در گفت و گو با دیلی استار بیان كرده اند : «اجرای لیست سیاه نشان داد كه قرار داد ژنو نتوانسته و در آینده نیز نمی تواند در تلاشهای مستمر برای مواجه شدن و از میان برداشتن حامیان برنامه هسته ای ایران و یا كسانی كه تحریم ها را دور می زدند اختلال ایجاد كند .»

در آستانه اربعین حسینی میلیون‌ها زائر و عاشق حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و خاندان اهل بیت(ع) برای حضور در مراسم عزاداری اربعین حسینی به سوی حرم مطهر سومین امام شیعیان جهان در حال حرکت هستند. 


ظریف در گفتگو با شبکه سی بی اس و روزنامه واشنگتن‌پست:
مذاکرات هسته‌ای از مسیر خود خارج شده است/ اقدام اخیر کاخ سفید به شدت غیرسازنده بود

وزیر خارجه ایران در مصاحبه با یک شبکه آمریکایی با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا گفت که مذاکرات هسته‌ای از مسیر خارج شده اما هنوز نمرده است.  

به گزارش فارس به نقل از رویترز، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران درباره مذاکرات هسته ای به شبکه سی بی اس گفت که این مذاکرات نمرده است حتی اگر ایران از دور تازه تحریمهای وزارت خزانه داری آمریکا  عصبانی باشد.
 
وزارت خزانه داری آمریکا هفته پیش اعلام کرد دارایی‌های شرکتها و افرادی که تلاش می‌کنند تحریمها علیه ایران را دور بزنند مسدود می‌کند و تراکنشهای مالی آنها را متوقف خواهد کرد.
 
ظریف در این زمینه گفت: این اقدامی کاملا اشتباه بود و من از این تصمیم متاسف و ناراحت شدم اما به توافق کوتاه مدت برای ادامه مذاکرات طولانی مدت متعهد هستم.
 
وی تاکید کرد که ما متعهد به برنامه اقدام و اجرای توافقنامه ژنو هستیم اما معتقدیم که هر دو طرف باید به آن پایبند باشند.
 
وی سپس افزود: پروسه از مسیر خارج شده اما نمرده است. ما سعی می‌کنیم آن را دوباره در مسیر درست قرار دهیم و به مذاکرات ادامه دهیم.
 
وی همچنین گفت که هیچ اثری از مامور سابق آف بی آی که 6 سال پیش در ایران ناپدید شد نیست.
 
رابرت لوینسون که در سال 1998 از سازمان اف بی آی بازنشسته شده است 6 سال پیش در سفر به جزیره کیش در جنوب ایران ناپدید شد. کاخ سفید می‌گوید که وی مامور دولت نبوده است اما خبرگزاری آسوشیتدپرس اخیرا گزارش داد که وی جاسوس سیا بوده است و برای جمع اوری اطلاعات به ایران اعزام شده بوده است.
 
ظریف در این زمینه گفت: سرنوشت لوینسون مشخص نیست و دولت ایران هیچ اطلاعی از محل وی ندارد.
 
وزیر خارجه اضافه کرد، آنچه که ما میدانیم این است که او در ایران زندانی نشده و اگر چنین باشد او به دست دولت بازداشت نشده و من فکر میکنم که دولت ایران کنترل و تسلط خوبی بر اداره کشور دارد.
 
ظریف در پاسخ به این سوال که آیا ایران میتواند لوینسون را به آمریکا بازگرداند گفت: اگر ما می‌توانستیم نشانه ای از او پیدا کنیم حتما درباره آن بحث میکردیم، هرچیزی ممکن است اما من میگویم که او در ایران نیست.
 
جان کری وزیر خارجه آمریکا پیش از این به شبکه ای بی سی گفته بود که ایران میتواند در پیدا کردن لوینسون به ما کمک کند.
 
 
ظریف: اقدام اخیر کاخ سفید به شدت غیرسازنده بود
 
همچنین وزیر امور خارجه در مصاحبه با روزنامه واشنگتن‌پست، به شدت از اقدام کاخ سفید در افزودن نام شرکت‌های تازه به لیست سیاه تحریم‌ها، انتقاد کرده و آن را اقدامی به شدت غیرسازنده دانست.
  
«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه‌ای که روز دوشنبه در روزنامه واشنگتن‌پست منتشر شد، از اقدام اخیر کاخ سفید در افزودن نام شرکت‌های تازه به لیست تحریم‌های خود، آن را حرکتی «به شدت غیرسازنده» توصیف کرده است.
 
این خبر در حال تکمیل شدن است...

 

http://s2.picofile.com/file/7568886341/khakiha_26021713.jpgافتاده ام در آتش عشقت، چه آتشی
در آتشی که فکر جهنم نمی کنم
...


http://s2.picofile.com/file/7644730000/divaneoost2.jpg


تعداد صفحات : 5

 | 1 |  2 |  3 |  4 |  5 |